ВАЩИКОВСЬКИЙ: ПОЛЬЩА НЕ ЗГІДНА З АГРЕСІЄЮ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ

Міністр  закордонних справ Республіки Польща заявив,  що  Польща  наполягає  на  продовженні  санкцій  проти  Росії.

         Варшава ніколи не підтримає агресію Москви проти Києва і наполягатиме на продовженні санкцій проти РФ, яка має у руках всі важелі для деескалації конфлікту.

         Про це зазначено у статті “Відкриті двері для України” глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського, опублікованій у польській газеті «Rzeczpospolita» перед візитом  міністра в Україну.

          “Ми (поляки – ред.) завжди прагнули, щоб українці жили у демократичній, стабільній та безпечній державі. Ось тому, ми ніколи не погодимося з агресивними діями Росії – ред.) щодо суверенної та незалежної України. Ми рішуче засуджуємо російську політику економічного та військового тиску на нашого сусіда”, – написав Ващиковський.

         Він підкреслив, що два роки незаконної анексії Росією Криму і розв’язаного Москвою збройного конфлікту на Донбасі показують, що “примусове позбавлення українців права здійснити  проєвропейський вибір приносить ніщо інше, як порушення прав людини, смерть і руйнування”.

            “Польща вважає, що врегулювання збройного конфлікту на Донбасі і повне відновлення територіальної цілісності України повинні бути досягнені шляхом дотримання Мінських домовленостей і прийняттям політичних рішень”, – наголосив польський дипломат у своїй статті.

         На думку Ващиковського, помилковими є твердження, що в деяких європейських столицях всім вже набридли теми про Україну, або ж про те, що

агресивна політика доконаних фактів і порушення міжнародного права принесе  результати.

         “Саме таке мислення є причиною збереження санкцій проти Росії, яка як сторона, що несе відповідальність за виникнення  конфлікту, має також можливості для його деескалації”, – додав глава польської дипломатії.

         До того ж, пан Ващиківський зазначив, що Польща разом з іншими країнами намагається переконати РФ в тому, що динамічні зміни в Україні з 2014 року, відбулися не лише за підтримку з боку  ЄС і НАТО, але й  насамперед як результат свідомого і вільного  вибору українців.

http://true-news.info/waszczykowski-poland-does-not-agree-with-the-aggression-of-russia-against-ukraine/

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *