ЄС ЗАПРОВАДИТЬ АНТИКОРУПЦІЙНУ ПРОГРАМУ В УКРАЇНІ

Європейський Союз оприлюднить комплексну антикорупційну програму для України у рамках боротьби з хабарництвом.

За інформацією джерела з ЄС єврокомісар з питань розширення Йоханнес Хан зробить заяву  на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) у п’ятницю (16 вересня). Речник комісії підтвердив, що пан Хан відвідає конференцію, але не буде розповідати деталі.

«Комісар Хан зустрінеться з міністрами під час свого дводенного візиту, щоб обговорити прогрес реформ, які Україна зобов’язалась здійснити. Він огляне профінансовані ЄС проекти та відвідає конференцію «YES», – сказав речник. Антикорупційна схема вартістю 16 млн євро буде впроваджена 1 січня 2017 року і діятиме 3 роки.

Вона базуватиметься на чотирьох основних пунктах: створення та розвиток антикорупційних установ; посилення парламентського нагляду; робота з органами місцевого самоврядування; та підтримка організацій цивільного населення і журналістів-слідчих, які вже ведуть боротьбу з корупцією.

Програма буде керуватися з офісу ЄС у Києві та впроваджуватиметься Данією.  Найменш корумпована країна світу, згідно з індексом «Transparency International», сподівається зробити проект максимально надійним. Той самий індекс ставить Україну на 130 місце зі 168, роблячи її однією з найкорумпованіших в Європі. Держави Балтії, Польщі та Румунії також сприятимуть, зазначає джерело ЄС, розділяючи свій досвід переходу від посткомуністичної до демократичної країни.

Цієї зими буде вже три роки з часів революції на Майдані, яка скинула корумпованого президента України Віктора Януковича. Але хабарництво все ще поширюється у повсякденному житті, бюрократії та політиці. Це гальмує досягнення угоди на отримання безвізового режиму з ЄС.

Такі дії ЄС викликані бажанням Нідерландів відновити дебати щодо угоди про торговельну асоціацію між Україною та ЄС. Пакт не отримав необхідної кількості голосів на референдумі раніше цього року, і з тих пір голландський уряд ігнорує це питання.

Але один з чиновників ЄС повідомив, що швидше за все нідерландці прагнутимуть вирішити це питання, щоб воно не стало перешкодою у наступних загальних виборах, які відбудуться не пізніше 15 березня.

Оригінальний текст : https://euobserver.com/enlargement/135045

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *