США ухвалила рішення про надання Україні зброї

У середу палата представників Конгресу США прийняла закон, згідно з яким Україна отримає зброю та військову техніку. До того ж, в рамках цього закону продовжується дія санкцій проти Росії незважаючи на те, якими будуть результати президентських виборів в США.

Передусім рішення палати є виявом її політичної волі і поки що не має більшого практичного значення, окрім політичного підтексту. Після схвалення закону в Конгресі документ направлять на підпис президенту США Бараку Обамі. Ідентичний документ для ухвалення отримає і Сенат. 

Закон виключає визнання з боку адміністрації США анексії Криму Росією і уповноважує адміністрацію надати Україні “оборонні системи озброєння».

Палата представників прийняла закон одноголосно, а ініціювали його конгресмени з обох партій. У Вашингтоні вважають, що цей закон є основним важелем впливу на Росію щоб вона дотримувалася Мінських угод, підписаних у лютому 2015 року. Цими домовленостями визначено завершення бойових дій між українськими військами та сепаратистами на Донбасі, що зумовлено відведенням важкого озброєння з лінії фронту. Проте сепаратисти, яких підтримує РФ, систематично порушують угоду.

Також ухвалений палатою представників закон закликає адміністрацію президента до  встановлення заборони країнам-членам НАТО продавати озброєння та військову техніку Росії.

Оригінальний текст: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/izba-reprezentantow-usa-zatwierdzila-dostarczenie-broni-na-ukraine,678395.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *