Стратегія пропаганди у війні з Україною

Проросійські сепаратисти, які контролюють частину Східної України, здійснюють від імені московських радників пропагандистську кампанію проти уряду в Києві і проти Заходу. Це видно з тисяч листів, які оприлюднили Frontal21 і щотижнева газета Die Zeit. Цими радниками очевидно є хтось з Кремля або з адміністрації президента Володимира Путіна. Хоча вони завжди заперечують, що сепаратисти східної частини України отримують вказівки від Москви.

          На 41 сторінці стратегічного документу російські консультанти дають детальну інформацію щодо того, яку лінію пропаганди потрібно вести проти новообраного українського уряду. Відповідно до цього документу з серпня 2015 року уряд в Києві ототожнюють з “образом хунти”. Росія і її президент з іншого боку повинні бути представлені позитивно. Стратегічний документ закликає популяризувати «підтримку республік з боку Росії”. На 22 сторінці, російські консультанти пропонують конкретні проекти, які  призначені для того, щоб показати, наскільки народ Східної України вдячний Путіну. Наприклад: “бабуся в’яже шкарпетки для Путіна, діти малюють портрети Путіна”, вулицю буде названо на честь російського президента.

                   Репресії проти критично налаштованих журналістів

          Потрібно було “заснувати в Інтернеті групи відгуків”, у яких  в соціальних мережах, таких як Facebook, висвітлювали б точку зору Росії. І чим інтенсивнішою була їх робота, тим більше створювалося враження, що “більшість думає так.” Крім того, витік інформації з Донецька вказує, що критично налаштовані журналісти повинні очікувати репресій. Сепаратисти систематично оцінюють міжнародні повідомлення та складають “червоні списки”. Це стосується, наприклад, інформаційних агентств Reuters і Associated Press (AP).  Донецькі інформатори кажуть, що “Reuters і AP — основні вороги Росії в інформаційній війні”.

          Одинадцяти-гігабайтний витік даних стався з Міністерства інформації сепаратистів на сході України. З облікового запису електронної пошти міністра Олени Нікітіної в цьому році було вилучено близько 10 000 листів, які проукраїнські активісти розмістили в Інтернеті. Команда Frontal21 і щотижнева газета «Die Zeit» оцінювали їх протягом декількох місяців.

Консультанти з дочірніх фірм Кремля

          Дослідники показали, що радниками сепаратистів були дочірні фірми Кремля, такі як “Центр політичної економії», який функціонує в Москві або, що більш вірогідно, ці поради надходили з “адміністрації президента”. В даних з Донецька знайшли інформацію про “Повідомлення для Москви”, “Ділові поїздки до Москви”, а також багато де зустрічається абревіатура “AП”. “AП” в Російській Федерації вживають як скорочення для “адміністрації президента.” У Москві — це центр влади Кремля, який наділений подібними повноваженнями, як в Берліні федеральни канцлер. Посольство Росії в Берліні ще не відповіло на запити.

Оригінальний текст: http://www.zdf.de/frontal-21/der-propagandakrieg-wie-moskau-berichte-zum-ukrainekrieg-steuert-45390316.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *