Президент ФРН Й.Гаук: “Бабин Яр — це неймовірне місце жаху”

Бабин Яр є місцем найстрашнішого масового систематичного геноциду євреїв у нацистських таборах. Президент Німеччини Гаук закликав усіх згадати про це – а також повернувся до теми конфлікту в Україні.

          Президент Німеччини Йоахім Гаук підкреслив, що німці визнають відповідальність за звірства нацистів, адже це, з урахуванням прав людини і європейських цінностей, їх обов’язок. «Я схиляюся перед усіма жертвами минулого» сказав Гаук в Києві під час жалобного заходу з нагоди 75-ї річниці масового вбивства в Бабиному Яру. Він додав: “Як президент ФРН я стою тут все ще в розпачі і скорботі з огляду на ганебні злочини інших німців в інший час. Але мій погляд на минуле поліпшує мій погляд на сучасне: я стою пліч-о-пліч з усіма людьми, які допомагають переслідуваним і невтомно допомагають у захисті прав людини”.Голова Всесвітнього єврейського конгресу, Роберт Сінгер, і голова Ради ЄС Дональд Туск також прийняли участь в церемонії.

          29 та 30 вересня 1941 року, через десять днів після взяття Києва, німецькі окупаційні війська протягом 36 годин розстріляли 33,771 чоловіків, жінок і дітей. Більшість з них були євреями. Це була наймасовіша стрілянина під час завоювань і руйнувань нацистського режиму на Сході.

Процес переосмислення ще не завершений

          Президент сказав, що він був “завжди приголомшений і сповнений смутку через жахливі злочини Німеччини в різні часи.” Гаук називає  Бабин Яр місцем жаху, який має”злочинний характер расово-ідеологічної війни на знищення”, яку провадили нацисти в Східній Європі. “Спустошення, яке вони залишили в Україні було безпрецедентним”.

Гаук назвав Україну частиною Заходу

          Не обговорюючи російської анексії Кримського півострова, Йоахім Гаук, в присутності президента України Петра Порошенко, сказав, що Україна належать до Заходу. Він сказав, “що Україна сьогодні і в майбутньому заслуговують місце в сім’ї народів в якості суверенної держави, в якій дотримуються територіальної цілісності.” Німеччина помітила, що”українці відчули войовничий дух за свободу, демократію і верховенство закону, і, таким чином, стали  частиною нашого європейського співтовариства».

          Федеральний президент незадовго до свого виступу разом з Порошенком і Туском поставив свічки біля пам’ятника жертвам Бабиного Яру. Мер Києва Віталій Кличко вранці разом з представниками Київської міської адміністрації і депутатами міської ради поклав квіти до кількох меморіалів жертв репресій. На місці розстрілу тепер буде побудовано меморіал.

          Гаук, з огляду на нинішню напруженість між Росією, Україною, Польщею та іншими країнами колишнього Радянського союзу, закликав до загальної культури пам’яті, оскільки “історія, про яку ідеться, є спільною історією”.

          У Бабиному Яру німцями були вбиті євреї, українці, росіяни і поляки, сказав президент. “Відповіді на наші запитання, ми можемо знайти тільки разом,” закликав Гаук.

Посилання на оригінал статті: http://www.dw.com/de/gauck-babynjar-ein-einzigartiger-schreckensort/a-35926041

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *