За воду для 600 000 українців у Луганській області заплатив Червоний Хрест

Щоб не допустити припинення водопостачання для 600 000 осіб на сході України Міжнародний комітет Червоного Хреста ухвалив безпрецедентне рішення здійснити сплату по рахунках за електроенергію. Про це в МКЧХ повідомили 5 жовтня.

«Винятковий крок допоможе ліюдям по обидва боки лінії дотику у Луганській області», – йдеться у заяві оприлюдненій міжнародною організацією.

«Цей захід дозволяє виграти час, але не є рішенням проблеми. Лише політичне вирішення розв’яже її», – твітує МКЧХ.

«Доступ до чистої води є однією із найбільш нагальних проблем у зоні конфлікту», – пише організація.

«Ми закликаємо усіх, хто бере участь у переговорах з цього питання, знайти спосіб забезпечити подачу води з обох сторін», – твітує МКЧХ.

Організація відзначила, що понад тиждень водопроводні станції на територіях контрольованих урядом України були відімкнені від електромережі через несплату рахунків і, як наслідок, припинили роботу.

«МКЧХ заявив про свою занепокоєність усім учасникам переговорів з цього питання з тим, щоб знайти шлях здійснити проплату за воду надану станціями, які знаходяться на територіях контрольованими урядом України, для територій, які не контролюються урядом», – повідомляє сайт МКЧХ.

В організації також наголосили, що дана ситуація загрожуала усій системі опалювання.

«Труби можуть замерзнути та потріскати, якщо ними не циркулюватиме гаряча вода. Люди можуть бути вимушені використовувати електроопалювальні прилади, що у свою чергу призведе до надмірної завантаженості мережі», – наголошують в організації.

Посилання на оригінальний текст : http://ukrainian.voanews.com/a/chervonyi-hrest-voda-lugansk/3538013.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *