Польсько-литовсько-українська бригада нарешті готова

Про створення спільного батальйону вирішено 2007 року в Брюсселі. Пізніше виявилося, що це буде більша частина, тобто бригада

Газета «Rzeczpospolita» повідомляє, що спільна бригада Польщі, Литви та України, дев’ять років від постанови про її створення, досягає готовності до участі в миротворчих місіях. На початку грудня на полігоні в місцевості Нова Демба на півдні Польщі відбудуться навчання багатонаціональної бригади. Маневри під криптонімом «Common Challenge–17» мають ключове значення для цієї частини, тому що будуть пов’язані з наданням сертифіката, після чого командування здобуде операційну готовність. Навчання мають «підтвердити здатність командування бригади планувати, організувати і виконувати завдання» під час миротворчої місії, – пояснює підполковник Щепан Ґлущак з Генерального командування видів збройних сил. Під час маневрів кілька днів тому своїм досвідом операцій у надзвичайних ситуаціях ділилися з військовими американці з Національної гвардії штату Іллінойс.

Бригада зможе взяти участь у миротворчих місіях ООН, ЄС або НАТО. Проте, як читаємо в щоденнику «Rzeczpospolita», Міністерство національної оборони та представники Генерального штабу не передбачають її дій, наприклад, у районі Донбасу в Україні. «Причина – проста: в район бойових дій не посилають військових сил однієї зі сторін конфлікту», – пояснює представник польської армії. При нагоді зустрічі кілька місяців тому міністрів оборони країн, які сформували бригаду, очільник польського оборонного відомства Антоні Мацєревич заявив, що ЛитПолУкрбриг є «знаком, символом і дуже чітким сигналом для всіх, хто хотів би порушувати мир у Європі». Завдяки створенню бригади у навчаннях на території Польщі, згідно з натівськими стандартами, взяли учать українські солдати, які захищають Україну у конфлікті на сході.

У майбутньому Польсько-литовсько-українська бригада може стати основою при створенні бойової групи ЄС. Командування бригади (90 осіб) має осідок у Люблині, а солдати (4 тисячі) постійно дислокуються в своїх країнах.

Про створення спільного батальйону голови оборонних відомств трьох країн вирішили 2007 року в Брюсселі. Пізніше виявилося, що це буде більша частина, тобто бригада.

Посилання на оригінальний текст : http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/310059863-Wojsko-gotowa-wspolna-brygada-Polski-Litwy-i-Ukrainy.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *