Антоній Мацеревич в Любліні: «Ми не згідні з окупацією України»

«Вже понад два роки триває окупація території нашого друга України. Нашим обов’язком є відновлення політичного устрою і міжнародної політики», повідомив міністр оборони РП Антоній Мацеревич. В Любліні міністр передав керівництво литовсько-польсько-української бригади полковнику Зенону Бжушку.

         До складу литовсько-польсько-української бригади « LITPOLUKRBRIG» входять понад 100 польських солдат, 18 українських та п’ять з Литви. Загалом планується, що кількість військових у бригаді становитиме 4,5 тис., які підпорядковуватимуться керівництву, що знаходиться в Любліні. Також відомо, що цього року відбувалися тренування підрозділів, серед яких і «Anakonda 16».
         Планується, що військова одиниця буде використовуватися для проведення операцій під егідо ООН, НАТО, ЄС, а також в рамках створення коаліції. Ось тому, бригада знаходиться в стані попередньої оперативної готовності, а до кінця року повинна бути вже в стані повної готовності діяти.

         Міністр Мацеревич прибув до Любліна з метою особисто призначити полковника Зенона Бжуша керівником бригади. Він став наступником генерала Адама Йокса, якого призначили командувачем аеромобільно-моторизованих військ в Генералному штабі Збройних сил Республіки Польща.

 

Мацеревич: Щоденна агресія Росії

         «Полковник Бжушко переймає керування військовим підрозділом в час, коли його діяльність має надзвичайно вагоме значення для нас. Важливість ролі бригади полягає не лише в тому, що вона виконуватиме завдання НАТО, ЄС або ж ООН, а в тому, що військова одиниця зміцнює відносини між нашими трьома народами, а отже, і посилює нашу безпеку», зазначив міністр Мацеревич.

         Також він наголосив, що бригада має досить високу бойову готовність, а особливо в умовах зростання напруги і загрози зі сходу. На думку міністра, майже кожного дня ми стаємо свідками агресії і перекидання військових одиниць РФ до її західних кордонів (від калінінградської області, аж до Чорного моря).

 

Посилання на оригінальний текст : http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20805906,antoni-macierewicz-w-lublinie-nie-bedzie-naszej-zgody-na-okupacje.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *