Чому насправді Путін не їде до Франції

Президент Росії Володимир Путін відклав на невизначений термін поїздку до Франції після того, як Париж переглянув програму візиту і відмовився говорити про щоcь інше, окрім сирійської кризи.                                 

   Президент Франції Франсуа Олланд заявив у вівторок, що Путін відклав візит , який мав відбутися наступного тижня після того, як Олланд повідомив Путіна, що він не братиме участь у відкритті нової російської православної церкви і зацікавлений тільки в переговорах про Сирію.                                   

      Перед цим Росії блокувала рішення Ради Безпеки ООН, яке запропонувала Франція та Іспанія, щодо припинення бойових дій у зруйнованій війною країні, та звинуватила Париж у відмові обговорити компромісне рішення. В понеділок  міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Айро закликав Міжнародний кримінальний суд провести розслідування стосовно скоєння Росією військових злочинів в Сирії.         

   «Франція категорично не погоджується з Росією у Сирійському питанні», сказав Олланд «а російське вето французької резолюції у Раді ООН завадило припиненню бомбардувань та припиненню вогню».                                      

У той самий час Олланд наголосив, що діалог з Росією є важливим кроком на шляху до припинення кровопролиття.            

«Більшість жертв – мирне населення, яке гине під час бомбардувань. Ось чому я вважаю діалог з Росією таким важливим. Але він має бути рішучим та відкритим. В іншому випадку, це просто…знущання».    

 Дмітрій Пєсков розповів, що поїздка Путіна до Франція, запланована на наступний вівторок, мала бути присвячена відкриттю християнської церкви та російського культурного центру поблизу Ейфелевої вежі, але французька сторона переглянула програму.        «На жаль ці події було виключено з програми», сказав Пєсков, додавши, що французька сторона сама пояснить причини.                        

  Він заперечив, що скасування візиту Путіна до Франції сталося через зростаючу міжнародну ізоляцію Москви через їх дії в Сирії, де російські військові літаки підтримали наступ сирійської армії на Алеппо.                             

   «Росія та її президенту нічого подібного не загрожує», сказав Пєсков.             

За заявою Айро послідував заклик держсекретаря США Джона Керрі провести розслідування стосовно військових злочинів Росії у Сирії. Росія гнівно відкидає звинувачення.  

    Олланд зазначив, що готовий зустрітися з російським лідером у будь-який момент, якщо це допоможе вирішенню сирійського питання.                           

Відповідаючи на питання про можливу зустріч російських, французьких, німецьких та українських лідерів в Берліні 19 жовтня, присвячену обговоренню української кризи, Пєсков сказав про «проведення попередньої підготовки до зустрічі», але офіційно так і не оголосив про неї.Олланд сказав, що процес втілення мирної угоди 2015 року йде надто повільно. Мінська угода, яка була підписана за посередництвом Франції та Німеччини, допомогла припинити масштабні бої, але невеликі зіткнення продовжують забирати людські життя і політичне врегулювання ситуації зайшло в глухий кут.              

«Ми повинні рухатись вперед у питаннях безпеки на політичному рівні. Це дозволить провести вибори на сході країни якомога швидше, бо Мінська угода їх передбачає», сказав Олланд, підкресливши свою готовність та готовність канцлера Німеччини Ангели Меркель провести чотирьох сторонню зустріч.

Посилання на оригінальний текст :http://abcnews.go.com/International/wireStory/putin-postpones-visit-france-amid-diplomatic-tensions-42719175

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *