Україна і ОБСЄ погодили план контролю кордону з РФ на Донбасі

Україна погодила з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) план того, як організація візьме під свій контроль ділянку кордону з Росією на Донбасі.

«У нас є узгоджений з ОБСЄ план, як вона починає контролювати непідконтрольний ділянку кордону на Донбасі», — заявив міністр зовнішніх справ Павло Клімкін на національному експертному форумі «Ключові питання року», не уточнюючи подробиць.

Голова МЗС зазначив, що Росія свідомо затягує переговори по Мінську.

«Ми не можемо шукати компромісу по Мінську. Мінські домовленості необхідно просто виконати. Росія ж намагається перевернути логіку Мінська», — сказав міністр.

Клімкін також повідомив, що план складається з трьох пунктів:

  1. Розміщення на неконтрольованому ділянці кордону 9 баз ОБСЄ.
  2. Розміщення обладнання для спостереження за рухом на кордоні, в тому числі, інфрачервоних датчиків.
  3. Розміщення груп ОБСЄ в усіх пунктах пропуску та забезпечення їм можливості проводити моніторинг.

«Якщо ми це зробимо, то в принципі ми матимемо достатньо надійну гарантію, що трафік і російських регулярних військ, і техніки, і найманців, і боєприпасів і всього, що є, буде перекритий ОБСЄ», — зазначив Клімкін.

Він також уточнив, що Росія поки не погодилася на цей план. У той же час, за словами Клімкіна, поки що чисельність можливої місії ОБСЄ на Донбасі не узгоджена.

Посилання на оригінальне джерело : http://hromadske.ua/posts/ukraina-i-obsye-pohodyly-plan-kontroliu-kordonu-z-rf-na-donbasi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *