Наімський: газопровід Польща-Україна буде прокладений до кінця 2019 року

«До кінця 2019 р. буде збудований польсько-український газовий трубопровід, завдяки якому можна постачати сировину з  LNG-терміналу в м. Свіноуйсьце до України». Про це  повідомив представник польського уряду з питань розвитку стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наімський в середу.

         «Після будівництва цієї частини газопроводу можливим буде річне постачання газу в Україну в розмірі 5-6 млрд. м3 (в місяць — 1,5  млрд. м3)», – розповів міністр.

         «Ми думаємо про Україну. Вона у нас на першому місці, адже ми гадаємо, що в Україні найбільший в регіоні ринок для збуту газу. До того ж,  не лише з економічних, а й політичних мотивів можна очікувати, що українські споживачі хотіли б мати інші способи постачання газу, ніж російські», – зазначив Наімський.

         Міністр брав участь в конференції «Польща: проміжний пункт для постачання природного палива з США до Центрально-Східної Європи», яка відбулась у Варшаві за ініціативи польської компанії « Gaz-System».

         Експерт з питань розвитку стратегічної енергетичної інфраструктури також не виключає імовірності того, що в будівництві трубопроводу могли б взяти участь і партнери із-за кордону.

         «Я та наші колеги з України розмовляли з європейськими та міжнародними фінансовими установами про їхню участь у проекті, а саме – фінансування. І це питання знаходиться на стадії організації. Ми розглядаємо усі можливі варіанти», – повідомив пан Наімський.

         Міністр наголосив, що розбудова мережі з польської сторони залежить і від діяльності з боку української сторони. Тому, перспективи щодо будівництва цього газопроводу про які ми говоримо і думаємо, будуть втілені в реальність  наприкінці 2019 року.

Посилання на оригінальне джерело : http://biznesalert.pl/naimski-gazociag-polska-ukraina-powstanie-2019-roku/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *