Будівництво українського сховища відпрацьованого ядерного палива розпочнеться у березні

Очікується, що «активна фаза» конструктивної роботи над централізованим сховищем відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) на Чорнобильській АЕС розпочнеться у березні 2017 року. Про це повідомив генеральний директор «Атомпроектінжиніринг», відокремленого підрозділу українського державного оператора атомних електростанцій «Енергоатом», Олександр Рибчук.

ЦСВЯП – це повітроохолоджувальне сховище для зберігання відпрацьованого палива у нержавіючих сталевих каністрах. Вони оснащені захисними бетонними блочними системами, сконструйованими для забезпечення фізичного та протирадіаційного захисту, а також пасивного відведення тепловиділень.

Підприємство «Енергоатом» здійснюватиме будівництво ЦСВЯП у співпраці з американською компанією «Holtec International». Про це заявив Рибчук під час зустрічі з нагоди відзначення 20-ї річниці з дня створення Енергоатому, на якій були присутні президенти обох компаній. Він додав, що компанія готується прийняти від американського партнера оснащення для впорядкування відпрацьованого ядерного палива на українських АЕС. Завантаження першої партії відпрацьованого палива на контейнерну систему «Holtec» «HI-STORM» з метою її подальшого транспортування до ЦСВЯП відбудеться наприкінці 2018 року.

Президент «Holtec International» Кріс Сінгх зазначив, що його компанія співпрацює з«Енергоатом» вже 13 років. «За весь цей час я не перестаю дивуватися якості підготовки та рівневі кваліфікації українських спеціалістів у сфері атомної енергетики»– додав він.

Також, під час цієї зустрічі було підписано додаткову угоду до існуючого контракту щодо постачання компанією «Holtec» обладнання для ЦСВЯП.

Контракт щодо будівництва ЦСВЯП передбачає, що «Енергоатом», зі свого боку, відповідає за проектування та конструювання сховища, а «Holtec International» – за проектування та постачання устаткування для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива, та його транспортування. Це обладнання буде доставлено до кінця 2020-го року, а «ключові стадії розвитку» встановлені на період 2015-2017 років. За цей час проектування та конструкція сховища завершиться, обладнання та технології американської компанії будуть встановлені, а ЦСВЯПбуде введено в експлуатацію. «Holtec International» здійснить поставки 94 систем зберігання для сховища.

У жовтні минулого року, в Енергоатомі заявили, що технології на виробництво контейнерів сухого зберігання для відпрацьованого ядерного палива будуть переправлені «Holtec» до української компанії «Турбоатом» у рамках меморандуму про взаєморозуміння, підписаного трьома компаніями.  Орієнтовна вартість послуг Турбоатому може сягнути 200 млн дол. На наступні 10 років, включаючи близько 60 млн дол. на обладнання для ЦСВЯП.

Посилання на оригінальне джерело : http://www.world-nuclear-news.org/WR-Construction-of-Ukraines-used-fuel-storage-facility-to-start-in-March-19101602.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *