Як привабити туристів до подорожей Україною?

Потік туристів до України з 2013 року скоротився вдвічі, каже народний депутат Анна Романова. Причина переважно у побоюванні за безпеку, відсутності будь-якої реклами, крім негативних новин, на міжнародній арені. Втім всередині країни зростає внутрішній туризм. Однак і він приносить в бюджет коштів небагато. Ситуацію можна змінити, переконані експерти. Потенційно туристичний ринок України складає близько 10 мільярдів доларів. У цьому запевняють і депутати, які ініціювали ухвалення в парламенті рекомендацій щодо туристичного розвитку.

Потенційний об’єм ринку складає більше 10 мільярдів доларів США, стверджує депутат від партії «Самопоміч» Анна Романова. Вона досліджувала тему туризму перед поданням до Верховної Ради рекомендацій щодо розвитку туристичної індустрії з метою економічного розвитку України. Протягом всіх минулих років Україна розвивала виїзний туризм, зміцнюючи економіку інших країн. З туристичних податків існує лише туристичний збір, який надходить в місцеві бюджети, але він не показовий. Якщо брати обсяг туристичного збору за 2015 рік, то це приблизно 35 мільйонів гривень, зауважує Анна Романова. Та найбільше поповнення державного бюджету відбувається через створення робочих місць і сплати податку з доходів фізичних осіб.

Україна має витрачати на власну рекламу не менше ніж 10 мільйонів гривень на рік – депутат

У 2012 році до України приїхало 25 мільйонів іноземних туристів. Після 2013 року – по 13 мільйонів два роки поспіль, переконує Романова і додає: потік туристів впав удвічі.

Водночас в країні зріс внутрішній туризм. Українці почали подорожувати країною з кількох причин: стало дорого відпочивати за кордоном, зріс курс іноземної валюти, патріотичні почуття теж відіграли свою роль.

Найменше подорожували жителі східних регіонів України, каже ініціатор рекомендацій щодо розвитку туристичної індустрії. Є такі регіони, де лише 5% населення регулярно виїжджали лише за межі своєї області.

«Ніщо так не сприяє розвитку патріотизму, а також єдності країни, коли самі українці будуть подорожувати від сходу на Західну Україну, з півночі на південь. Це буде сприяти тому, що ніяка російська пропаганда не зможе вселити у свідомість українців якісь там міфи, наприклад, що на Західній Україні живуть фашисти чи нацисти, або навпаки, що на Східній Україні живуть лише злочинці. Чим менше люди подорожують країною, тим більше буде міфів і стереотипів вкладатися для того, щоб роз’єднати країну», – зауважує депутат Анна Романова.

Україна має витрачати гроші на промоцію держави, на популяризацію національного бренду, зазначають депутати-ініціатори затверджених рекомендацій щодо розвитку туризму. Ця сума має бути не меншою ніж 10 мільйонів доларів. Приблизно таку суму витрачає на ці потреби Грузія.

Зараз держава не витрачає кошти для розвитку туризму, і це лягає на плечі бізнесу і часто місцевих рад. Тоді, як позбутись негативних стереотипів, що склалися в іноземців – завдання держави на міжнародному рівні.

За кордоном пересічні люди впевнені, що в Україні війною охоплена вся територія, запевняє депутат Романова. Держава ж має пояснити світові, що конфлікт відбувається на частині, що складає 6 % від всієї території, де мирно і спокійно.

Перешкодою подорожам країною люди, серед іншого, називають низькі доходи, на що вони вказували як в ефірі Радіо Свобода, так і на сторінках у соцмережах.

Посилання на оригінальне джерело http://www.radiosvoboda.org/a/27866905.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *