«ENGIE» закріплює свою присутність в Україні та підписує….

Французька «ENGIE» зміцнила свої позиції на українському енергетичному ринку, оголосивши створення у країні дочірньої компанії  та підписавши угоду з ПАТ «Укртрансгаз», єдиним оператором газотранспортної системи України, щодо транспортування та зберігання природного газу. У підписанні угоди, що відбулося 28 жовтня під час французько-українського бізнес-форуму, взяли участь Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман та Міністр економіки та фінансів Франції Мішель Сапен.

Це рамковий договір, згідно з яким компанія «ENGIE» матиме змогу резервувати на транспортування та зберігання газу українські потужності, починаючи з цієї зими. Таким чином, «ENGIE» є першим європейським енергетичним гравцем, якому належить вагоме місце на оптовому ринку газу в Україні.

Угода відповідає довготривалій орієнтації французької компанії на Україну. Так, у 2015 році «ENGIE» стала основним Західним постачальником природного газу нашій державі, надавши близько 3,5 млрд куб. м газу державній компанії «Нафтогаз України».

Влітку 2016 року, «ENGIE» заснувала дочірню компанію «ENGIE Energy Management Ukraine», діяльність якої спрямована на розвиток платформи збалансованої та прибуткової діяльності для важливих промислових споживачів оптового ринку природного газу (імпорт, транспортування, зберігання, торгівля) та, потенційно, як другий крок до ринку торгівлі електроенергією.

Український ринок газу є найбільшим у Східній Європі (у 2015 році спожито 34 млрд куб. м). Україна також вступила до Європейського Енергетичного Союзу у 2010 році та робить важливі кроки у реформуванні власного енергетичного сектору, прокладаючи шлях до лібералізації національного ринку, відповідно до «Третьої європейської директиви».

«ENGIE» зміцнює свою позицію у якості піонера на енергетичних ринках, які підлягають лібералізації. Шляхом створення дочірньої компанії в Україні та підписання угоди з «Укртрансгаз», ми показуємо, що наша компанія є довготривалим партнером фінансування та розвитку української економіки» – заявив Едуард Невяскі, генеральний директор «Global Energy Management Business Unit  ENGIE».

Посилання на оригінал статті: http://www.publicnow.com/view/7A2836A48DEAA307A1038892D04A3E57C25F65F9

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *