ЯК РОСІЯ НАЛАШТОВУЄ ПОЛЯКІВ ПРОТИ УКРАЇНИ

Настають дні, коли ми особливо доглядаємо за могилам, і не лише наших близьких. На жаль, трапляються і випадки, коли могили, що знаходяться на наших землях, знищуються.

         Це робиться задля того, щоб викликати ненависть, а також використати  надмогильні пам’ятники в політичних цілях. За останні декілька місяців було знищено 14 українських могил і меморіалів воїнам УПА. В основному, такі випадки траплялись в південно-східній частині Польщі, але також і, наприклад, в м. Білосток. Найскандальнішим стало знищення пам’ятника в с. Верхрата (Підкарпатське воєводство), адже ця подія набула широкого розголосу. На відео, опублікованому на початку жовтня і з логотипом польської націоналістичної організації “ Obóz Wielkiej Polski” (Табір великої Польщі), двоє чоловіків за допомогою ломів нищать український пам’ятник. Вони зносять хрест та знищують надписи. Все це під музику репера  Bastiego “Nigdy nie zbratam się z Ukraińcami!” (Ніколи не брататимусь з українцями!).

         На іншому відео, опублікованому наприкінці серпня, чоловік в масці ломом розбиває пам’ятник УПА в с. Вєжбіца. На українських кладовищах могили неодноразово обливають фарбою, пишуть на них образливі  антиукраїнські надписи. До того ж, зруйнований пам’ятник військовим на українському цвинтарі в с. Пикуличі, що поблизу Перемишля. Цей памʼятник був створений на кошти польської Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва. Поки що поліція не знайшла жодної особи, яка причетна до знищення надгробних памʼятників. І це незважаючи на те, що самі злочинці відповідно підписалися під результатами своєї діяльності. Вони беруть поліцію на кпини.  А це –  питання, яке повинно бути в пріоритеті, адже наслідки руйнувань – це не лише знищені надгробні пам’ятники. Насправді, мета полягає в тому, щоб зруйнувати добрі стосунки між поляками та українцями.

         Це – заплановані акції, організаторами яких, в основному, є організація “Табір великої Польщі”  та націоналісти. Справа стосується не лише прояву вандалізму на кладовищах, а й нанесенню образ українцям та демонстрації ненависті до УПА. По-перше, ганебне знищення надгробних пам’ятників супроводжується не тільки антиукраїнськими гаслами пов’язаними з Волинською трагедією, УПА і трагічною польсько-українською історією, а й з  війною на сході України. В такий спосіб гасла ідеально вписуються в пропагандистську війну, яку веде Москва.  Їхньою метою є налаштування поляків проти України у її боротьбі з російською агресією.

         Організаторами такого роду акцій на кладовищах є Росія. Відео із знищенням українських могил одразу ж появилися на сайті так званої Новоросії (novorossia.today/pl/) та польської версії сайту “Sputnik”. Сайт Новоросії є одним із засобів масової інформації, який займається проросійською пропагандою. На цьому сайті, який редагують в Донецьку, працює  Dawid Hudziec (https://www.facebook.com/hudziecWNS?ref=br_rs) – поляк, який підтримує сепаратистів.

          “ Sputnik” – це пропагандистський російський сайт, який має редакцію на польській мові. Майже негайне опублікування відео на сепаратистських та проросійських сайтах і їхня інформаційна обробка вказує на те, що мета проведення таких акцій полягає в тому, щоб показати, в першу чергу росіянам і українцям, що поляки не люблять своїх сусідів. Сіяння ненависті є основною метою інформаційної діяльності Росії. І, очевидно, для цього використовуються радикали з обох сторін конфлікту про історичну пам’ять (конфлікту, який відбувається між поляками та українцями).

         Росіяни намагаються довести до громадської думки в Україні та Росії, а також Польщі, що налаштованих проти України поляків багато. Подібні меседжі  час від часу поширюються і на інших прикордонних територіях зі складним історичним минулим, та де проживають етнічні меншини. Наприклад такі, як на українському Закарпатті. Там українські радикали регулярно знищують угорські пам’ятники. Знищення українських пам’ятників в Польщі може спричинити відповідну реакцію української сторони. І це незалежно від того, чи це діяльність контрольованої Росією агентури, чи справжніх українських радикалів.

         Зрештую, часто українські націоналісти поводяться нераціонально, діючи на користь Росії та провокуючи непотрібну суєту. До того ж, в Україні ще існує багато польських пам’ятників і могил.

 Посилання на оригінальне джерело: http://www.newsweek.pl/opinie/pomniki-upa-w-polsce-niszczenie,artykuly,399876,1.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *