Порошенко і Трамп : про що говорили президенти

Трамп пообіцяв тверду підтримку України з боку США.

Вчора 20 червня у Вашингтон пройшла зустріч президента України Петра Порошенко з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом.

Окрім лідерів країн на переговорах були також присутні віце-президент Майк Пенс, глава Пентагону Джеймс Меттіс і міністр енергетики Рік Перрі.

 Зустріч Порошенка і Трампа анонсували ще в січні. У січні ж з’явилася інформація про те, що зустріч Порошенка і Трампа може відбутися пізніше, в кінці лютого – під час головування України в Раді безпеки ООН. Однак тоді переговори українського та американського президентів не відбулися.

Про те, що Порошенко вирушив з робочим візитом у США стало відомо , 19 червня.

“Я прибув сьогодні з першим візитом після президентських виборів, і ми маємо фантастичну програму. Дуже важливо, що зустріч моя, як українського президента в Білому домі буде раніше, ніж зустріч Путіна для того, щоб всі були озброєні інформацією і нікому не залишити жодного шансу на несправедливість”, – написав Порошенко у своєму в Twitter .

Нагадаємо, що Трамп зустрівся з Порошенко раніше ніж з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, що є важливим показником дипломатичних стосунків між країнами.

 За результатами зустрічі Петро Порошенко дав брифінг, в ході якого розповів деталі спілкування з американським президентом. Зокрема, він заявив про те, що зустріч була дуже повноцінної і детальної. За його словами, Україна отримала тверду підтримку з боку Дональда Трампа.

Ключовим на зустрічі президентів, як і планувалося,  стало питання мирного урегулювання конфлікту на сході України.

Президент України назвав США одним із найбільш надійних та стратегічних партнерів України. Порошенко заявив, що отримав тверду підтримку з боку США щодо суверенітету і територіальної цілісності України.

 Дональд Трамп дав доручення розширити військово-технічну співпрацю між США та Україною і наголосив, що США залишаються відданими Мінським домовленостям.

Крім того, Порошенко порівняв Трампа з президентом США Рональдом Рейганом під час закінчення “Холодної війни” і назвав Трампа «реальним лідером, харизматичною людиною, яка може принести мир в Україну».

Американська сторона залишилась задоволеною результатами зустрічі , а сам Дональд Трамп висловив вдячність Порошенку за візит,  і назвав співпрацю на такому рівні “великою честю “.

One thought on “Порошенко і Трамп : про що говорили президенти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *