The New York Times : Аміна Окуєва померла від пострілів невідомого вбивці

 

Згідно з попередніми даними, кілерів було двоє, вони випустили по автомобілю кілька куль.

КИЇВ, Україна. Подружжя бійців проти проросійських бойовиків на сході України, яке не раз жорстко критикував президент Володимир Путін, та яким вдалося врятуватися від замаху у червні, знову стали жертвами нападу. Цього разу нападник вбив дружину і поранив чоловіка.

Пара, Аміна Окуєва та Адам Осмаєв, в Україні заслужили визнання як противники Путіна, а також лідера Чечні Рамзана Кадирова.

Ця атака – лише одна з багатьох, в організації яких Київ звинувачує російські спецслужби.

Смерть Окуєвої є особливо трагічною в Україні, оскільки вона стала героїнею після попередньої спроби вбивства.

Ця пара здобула славу в Україні і за те, що вони є етнічними чеченськими добровольцями у війні на сході України проти сепаратистів, яких підтримує російська влада. Пан Кадиров неодноразово  публічно погрожував етнічним чеченцям, що борються проти Росії на війні в Україні.

Під час попереднього замаху, що відбувся у червні цього року, чоловік, що назвався репортером французької газети “Ле Монд”, звернувся до пані Окуєвої та Осмаєва, зазначивши, що хоче написати про них, розповіла пані Окуєва.

Він намагався вбити їх пострілом, але Окуєва, яка була озброєна та підготовлена, встигла вистрілити першої, врятувавши себе та її чоловіка, сказала поліція.

“Щойно зупинилося серце українського патріота”

Вчора ввечері, 30 жовтня зловмисники відкрили вогонь по автомобілю, в якому їхало подружжя, в результаті чого чоловіка Аміни було поранено, а вона загинула від важких поранень на місці.

 Про це на своїй сторінці у Facebook написав український депутат Антон Геращенко.

Опубліковано Антоном Геращенком 30 жовтня 2017 р.

 

«Только что остановилось сердце патриота Украины Амины Окуевой. Украина всегда будет помнить и скорбеть о своей прекрасной и чистой дочери. Приношу свои соболезнования родным и близким Амины.Лучшей памятью о ней будет справедливое возмездие всем тем, кто был причастен к этому страшному убийству.» – написав депутат.

Геращенко також написав, що бойовики відкрили вогонь з кущів біля дороги. Поліція заявила, що вони проводять слідчі та пошукові дії, але подробиці не розкривають.

У інтерв’ю з лікарняні, яке було розміщене на YouTube, чоловік Аміни Адам Осмаєв розповів про напад, та сказав, що дружина померла одразу.

“Я був за кермом”, – сказав він. “Коли почалася стрілянина, все навколо мене розлетілося. Це був напад на нас обох. Аміна була поранена в голову. Я намагався впоратися з кермом, наскільки це було можливим, але двигун був вражений “.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *