Україна входить до трійки найбільших світових експортерів меду

Українські бджолярі за минулий рік перевершили по експорту меду Індію та Мексику. Справа за малим – випередити пару лідерів: Китай та Аргентину.

В минулому році Україна продала на світовий ринок майже 57 тисяч тонн меду, подвоївши обсяги експорту всього за рік, збільшивши його у 8,7 рази, якщо порівняти експорт меду 2016 року і 2006-го, повідомляє Новое время.

“Українські бджоли та їх господарі за 12 місяців минулого року перевершили по експорту Індію та Мексику. Справа за малим – випередити пару лідерів: Китай та Аргентину”, – йдеться в повідомленні.

Свою роль у переорієнтації експортерів на бджолиний продукт зіграло і підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, розповідає Дарина Гриценко, експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Хоча, за її словами, ту невелику квоту на безмитну поставку меду, яку в результаті отримала Україна, експортери вибирають вже на другий-третій день року. Активність продавців одразу ж позначилася на доходах пасічників, виробляють мед.

Як правило, українські експортери не мають власних пасік, закуповуючи солодкий товар у фермерів та дрібних підприємців. Так, за даними Держстату, індивідуальні господарства виробляють зовсім не бджолину, а дійсно левову частку – 98,5% всього меду в країні. Видання зазначає, що якщо рік тому 1 кілограм цього продукту в опті коштував 45 гривень, то цього року – уже на 10 гривень більше, що призвело до зниження маржі експортерів. Натомість шалений попит на сировину і стрибок цін позитивно вплинув на бізнес пасічників – з кожним роком стає дедалі більше промислових ферм, в яких вже не сотні вуликів, а тисячі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *