Посол ЄС назвав Україну двигуном "Східного партнерства"

Мінгареллі наголосив на тому, що в Україні потужне громадянське суспільство, яке могло б стати джерелом натхнення для активістів в інших країнах.

Україна в останні роки провела більше реформ, ніж інші учасники “Східного партнерства” і є його двигуном.

Про це заявив голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі в інтерв’ю ” Європейській правді”.
“Україна – не просто один із шести учасників партнерства. В останні 3-4 роки ви провели більше реформ (ніж інші країни СхП). Тому моя відповідь – так, ваша держава, безперечно, є двигуном партнерства” – сказав він. Водночас посол зазначив, що всі країни-члени партнерства дуже різні.

 “Відрізняється політична, економічна ситуація, ресурси і навіть їхні очікування щодо відносин з ЄС. А отже, двосторонні відносини ЄС із кожною з цих шести країн – дуже різні. Однак є низка викликів, спільних для всіх партнерів. І тому ми віримо, що така регіональна рамка, якою є “Східне партнерство”, і надалі потрібна” – зазначив Мінгареллі. За його словами, потенціал “Східного партнерства” полягає у можливості обміну між країнами членами з різних питань. Зокрема, посол наголосив на тому, що в Україні потужне громадянське суспільство, яке могло б стати джерелом натхнення для активістів в інших країнах.

При цьому, на думку посла, ідею створення різних груп усередині “Східного партнерства” лише ускладнять його роботу. “Краще ми будемо враховувати особливість кожної країни у двосторонньому форматі, а для регіонального формату залишимо те, що є спільним” – сказав Мінгареллі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *