Американський аналітичний центр Heritage Foundation оприлюднив доповідь із закликом озброїти Україну

Президент США Дональд Трамп протягом найближчих тижнів вирішить, чи схвалювати продаж зброї Україні, зазначає американський аналітичний центр Heritage Foundation.

Американський аналітичний центр Heritage Foundation підготував доповідь із закликом озброїти Україну. Матеріал 22 листопада опублікували на сайті інституту, який низка оглядачів та ЗМІ називають “мозковим центром” адміністрації президента США Дональда Трампа, пише “Голос Америки”.

Аналітики зазначають, що глава Білого дому “наступними тижнями вирішить, чи схвалювати продаж американської зброї, включно з просунутим протитанковим озброєнням”.

“Росія вдерлась до України. Росія нелегально окупує Крим. Росія спровокувала, а нині підтримує сепаратистський рух у Східній Україні. Росія – це агресор, а Україна – жертва. Будь-яка країна має право на самозахист”, – йдеться в доповіді.

Аналітики наголошують, що Вашингтон має надати Києву не тільки зброю, але й безпечні засоби комунікації. Також пропонують дозволити американським інструкторам тренувати українських військових по всій території країни, зокрема на передових позиціях.

“Не варто вважати, що таке рішення США призведе до вирішення кризи та завершення агресії Росії. Хоча майбутній успіх України насамперед залежатиме від самих українців, лідерство США є важливим для протидії російській агресії та підтримки реформ”, – уважають в аналітичному центрі.

У липні 2017 року видання The Wall Street Journal писало, що США можуть передати Україні протитанкові комплекси Javelin.

Журналіст Юрій Бутусов зазначав, що Javelin – “це ракета нового покоління, з автоматичним наведенням за принципом “вистрілив і забув”, що уражає танк у найгірше захищену проекцію”.

14 листопада Рада національної безпеки Сполучених Штатів запропонувала Трампу виділити $47 млн на купівлю Україною озброєння, включно із Javelin.

17 листопада Конгрес схвалив проект бюджету США на 2018 рік, що передбачає виділення Україні $350 млн допомоги для посилення безпеки і оборони. Документ санкціонує надання летального озброєння оборонного характеру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *