Недопуск консула на судове засідання свідчить заполітизованість справи Сущенка – МЗС

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з продовженням арешту Роману Сущенку.

Недопуск українського консула на судове засідання свідчить про політичний характер справи, що веде РФ проти незаконно затриманого і заарештованого українського журналіста Романа Сущенка.Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства закордонних справ України.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Московського міського суду від 27 листопада продовжити на 2 місяці, до 30 січня 2018 року, термін тримання під вартою українського журналіста Сущенка, незаконно затриманого в Росії за сфальсифікованими обвинуваченнями”, – йдеться у повідомленні.

У МЗС наголосили, що суд вкотре відмовив захисту у зміні запобіжного заходу Сущенку на інший, непов’язаний з триманням під вартою, що свідчить про тиск на нього та упередженість російських судових органів. “Закритий режим судового засідання, відхилення судом клопотання про допуск консула до участі в судовому засіданні як громадського захисника, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом Російської Федерації, підтверджують цілеспрямований політичний характер справи проти Сущенка”, – заявляють українські дипломати.

“Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції та представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вжити всіх можливих правових та політичних заходів з метою звільнення та повернення в Україну громадянина України – журналіста Сущенка”, – підсумували в МЗС.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *