Україна і Литва домовилися про співпрацю у сфері енергетики

Сторони співпрацюватимуть у питаннях створення ринку електроенергії та системи передачі синхронного з’єднання з Європою.

Україна і Литва підписали меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічної співпраці у сфері енергетики. Про це повідомила прес-служба президента України Петра Порошенка з посиланням на результати Десятого засідання Ради президентів України і Литви.

“Метою документа є створення ефективної платформи співпраці в нафтогазовій, електроенергетичній і ядерній сферах, враховуючи завдання енергоефективності та енергозбереження. Співробітництво буде здійснюватись через обмін досвідом у розвитку газових ринків України та Литви, виведення з експлуатації і демонтаж атомних електростанцій; сфері відновлюваних джерел енергії, серед яких проекти “чистої” енергетики з використанням енергії сонця, біомаси. Сторони будуть співпрацювати в сфері енергоефективності та енергозберігаючих технологій”, – йдеться в повідомленні. Крім того, сторони також будуть співпрацювати у питаннях створення ринку електроенергії і системи передачі синхронного з’єднання з Європою. Як повідомляв УНІАН, Литва підтримує позицію України і Польщі про недоцільність будівництва другої нитки газопроводу “Північний потік”, по якому “блакитне” паливо може транспортуватися з Росії в обхід України в країни ЄС. Раніше в Мінекономрозвитку заявляли, що для України особливо цінним є досвід Литви у розвитку “зеленої” енергетики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *