ООН закликала Росію припинити примушувати жителів окупованого Криму служити в російській армії

Також ООН рекомендує Росії “покласти край обшукам будинків, які проводяться правоохоронними органами в Криму та непропорційно часто стосуються кримських татар”.

В ООН закликали Росію припинити примушувати жителів окупованого Криму служити в російських збройних силах. Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у представленій на прес-конференції у Києві 20-й доповіді Моніторингової місії ООН щодо ситуації з правами людини в Україні за період 16 серпня – 15 листопада 2017 року.

У звіті висловлюється низка рекомендацій для влади Росії, України, міжнародної спільноти. Зокрема уряду РФ рекомендується “забезпечити дотримання встановленої в міжнародному гуманітарному праві заборони примушувати жителів окупованої території Криму служити у збройних силах Російської Федерації”. Також рекомендується “покласти край обшукам будинків, які проводяться правоохоронними органами в Криму та непропорційно часто стосуються кримських татар”. В ООН заявили, що російська влада має “забезпечити реалізацію права осіб та груп осіб на свободу проведення мирних зібрань, висловлення поглядів, совісті та релігії в Криму без дискримінації за жодними ознаками, у тому числі расою, громадянством, політичними поглядами, етнічною приналежністю або сексуальною орієнтацією”.

Також рекомендується “утриматися від застосування законодавства Російської Федерації про протидію екстремізму і тероризму для заборони мирних релігійних практик практикуючих мусульман у Криму та невідкладно звільнити з-під варти усіх осіб, що затримані та яким висунуто обвинувачення у вчиненні таких злочинів”. Разом з тим, влада РФ має “проводити розслідування всіх випадків насильницьких зникнень, катувань і жорстокого поводження, до яких причетні співробітники Федеральної служби безпеки Російської Федерації у Криму, притягати осіб, що скоїли порушення, до відповідальності, та забезпечити відшкодування збитків потерпілим”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *