Клімкін розповів про амбітні плани України щодо головування Канади у G7

Міністр закордонних справ України заявив, що Україна очікує від головування Канади у G7 збільшення тиску на РФ та рішення про зброю.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що Україна очікує від головування Канади у “Великій сімці” в 2018 році збільшення тиску на Російську Федерацію та прийняття рішення про можливість постачання зброї Україні.

Про це глава МЗС України сказав на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд у Києві.

“По-перше, це політичний і безпековий аспект. Те, що “Сімка” може зробити в сенсі збільшення тиску на Росію, і це стосується як окупованого Донбасу, так і окупованого Криму. Ми говорили про санкції звичайно, про політичний тиск і солідарність звичайно, про можливі безпекові аспекти, включаючи постачання зброї”, – наголосив Клімкін. “І по-друге. Ви знаєте, що є особливе партнерство “Сімки” стосовно України. Воно функціонує на декількох рівнях, і тут на рівні послів воно відбувається достатньо щільно. Воно відбувається на міністерському рівні – це не тільки міністри закордонних справ, це і міністри енергетики”, – розповів Клімкін. За його словами, йдеться про скоординоване бачення, як надати поштовх реформам і економічному розвитку. “Тут не просто якісь дрібниці, а дійсно системні речі. І дуже хочемо, щоб серйозні рішення вийшли на рівень саміту (“Великої сімки”), який буде наступного року в Канаді”, – наголосив Клімкін. Він сказав, що у взаємодії з G7 є багато справ і про деякі він вирішив свідомо не говорити.

Клімкін додав, що плани є дуже амбітними щодо головування Канади у G7. Міністр підкреслив, що це має бути системне всеосяжне бачення взаємодії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *