США вводитимуть санкції проти РФ, доки вона не виведе війська з України – Чалий

Посол України в США Валерій Чалий переконаний, що США запроваджуватимуть нові санкції проти РФ, доки вона не виведе свої військові сили з окупованого Донбасу та не відновить територіальну цілісність і суверенітет України.

Про це він повідомив в ефірі “112 Україна”, передає УНІАН.

Як повідомив Чалий, йдеться, в тому числі, і про осіб з “кремлівської доповіді” – списку наближених до президента Росії Володимира Путіна чиновників та бізнесменів, щодо яких можуть бути запроваджені санкції.

“Ми вітаємо, що це (“кремлівська доповідь” – Ред.) – консолідований крок і законодавчої гілки влади – Конгресу, і виконавчої – адміністрації президента США Дональда Трампа по імплементації санкцій. В роз’ясненні міністерства фінансів і Державного департаменту США чітко говориться, що закон про протидію супротивникам США через санкції, а там зазначається Росія, прийнятий саме через російську агресію проти України та спроби анексії Криму, тому, очевидно, що будуть подальші кроки”, – заявив він.

Чалий переконаний, що будуть подальші конкретні санкції щодо осіб як з цього списку, так і з додаткових, “але це процес, який вже не зупиниш без зміни підходу Росії”. Дипломат зауважив, що зміна підходу Росії полягає у “виведенні військ з української території, поверненні всіх наших полонених та затриманих, закритті кордону за допомогою міжнародної місії, я маю на увазі місію ООН або інших механізмів, поверненні до ситуації, коли суверенітет та територіальна цілісність України буде відновлена. Інакше – не тільки санкції, весь комплекс заходів тиснутиме на Росію”. При цьому він зазначив, що “це не є таким тиском, який дає ефект моментально, але ми вже бачимо, що та лінія, яка велась не один рік, вона вже призводить до результатів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *