В ОБСЄ закликали Дуду ветувати закон про "бандерівську ідеологію"

В ОБСЄ стурбовані ухваленими змінами в польському законодавстві, які передбачають кримінальну відповідальність за заперечення так званих “злочинів українських націоналістів” проти поляків.

Про це йдеться у заяві представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлема Дезіра.

“Незважаючи на те, що всі ми знаємо про чутливість до історичних подій, свобода вираження поглядів має особливе значення для істориків та науковців. Історія – це питання самостійного академічного дослідження та вільної дискусії, а не рішення суду. Закон повинен бути відхилений як непропорційне обмеження свободи вираження поглядів. Тільки коли заяви становлять підбурювання до насильства чи дискримінації, вони можуть бути криміналізованими”, – заявив Дезір.

Він підкреслив, що покарання за висловлювання думок про історичні факти несумісне з міжнародними зобов’язаннями, відповідно до статті 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. Зміни до закону ще має підписати президент Польщі Анджей Дуда, і в ОБСЄ закликали не робити цього. “Я сподіваюсь, що для захисту свободи вираження президент накладе вето”, – сказав Десір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *