Україна веде консультації з компаніями ЄС щодо контролю за транзитом газу

Україна веде консультації із п’ятьма європейських компаніями щодо перерозподілу обов’язків в управлянні газотранспортною системою держави.

Про це в ефірі Громадського повідомила заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко.

«Справді були у нас консультації, це поки не переговори. Ми консультувались з потенційними партнерами, це відомі європейські оператори, їх не так багато. Якщо без назв компаній, а лише по країнах, то — це Словаччина, Польща, Італія та Франція, а також Нідерланди», — сказала вона.

За її словами, оператори готові заходити до України на різних умовах. «І оскільки це поки консультації, то вони розповідають  нам, які потенційні шляхи співпраці вони бачать», — зазначила Бойко

«Для нас важливо, щоб той партнер, який зайде в Україну, він був здатний нам допомогти забезпечити збереження об’єму транзиту через Україну. Це ключова ідея. Коли мова йде про 2019 рік і новий контракт, ми готові взяти європейського партнера і прозоро працювати, щоб забезпечити додаткову надійність для ЄС», — наголосила вона.

За її словами, все має вирішитись у 2018 році.

Анбандлінг — вимога ЄС у рамках Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама особа компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.

Наразі усі функції щодо видобутку, транзиту та продажу газу в Україні виконує Нафтогаз.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США.  Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Якщо Газпром не сплачуватиме — на цей борг щоденно нараховуватиметься пеня у 7% річних. Це близько 500 тисяч доларів США щодня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *