ЄС ніколи не визнає анексії Криму, яка є викликом безпеці всього світу

Минуло чотири роки після незаконної анексії Кримського півострова та міста Севастополь Російською Федерацією, проте тверда прихильність ЄС суверенітету та територіальній цілісності України залишилась незмінною.

Про це заявила Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні.

«Європейський Союз вчерговий раз наголошує, що не визнає та засуджує це порушення міжнародного права. Анексія Криму була і є прямим викликом для міжнародної безпеки, який несе в собі серйозні наслідки для міжнародного правопорядку, який завжди захищає єдність та суверенітет усіх держав», – йдеться у заяві.

Могеріні також підкреслила, що ЄС як і раніше, цілком дотримується своєї політики неприйняття анексії, в тому числі впроваджуючи обмежувальні заходи.

«Європейський Союз вчергове закликає держави-члени ООН розглянути подібні заходи неприйняття відповідно до резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН. ЄС не визнає проведення виборів Президента РФ на Кримському півострові», – йдеться у заяві.

В ЄС також зазначили, що постійна мілітаризація півострова впливати на має безпесередній вплив в галузі безпеки в Чорноморському регіоні. У порушенні норм міжнародного гуманітарного права для громадян Криму було введено російське громадянство та військову службу в збройних силах РФ.

У заяві також відзначається погіршення ситуації з правами людини у Криму, Мешканці півострова стикаються з систематичними обмеженнями основних свобод, таких як свобода вираження поглядів, релігії, а також право на мирні збори.

«Права кримських татар неодноразово серйозно порушувались, шляхом необгрунтованого закриття кримськотатарських ЗМІ, заборону діяльності Меджлісу та переслідування його лідерів та членів громади. Кримські татари, українці та всі етнічні та релігійні громади на півострові повинні мати можливість зберігати та розвивати свою культуру, традиції, освіту та ідентичность», – йдеться у заяві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *