Місія Росії при НАТО буде скорочена на третину: рішення Альянсу

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оприлюднив рішення Північноатлантичного альянсу щодо спільної відповіді РФ на використання військової отруйної речовини на території Великої Британії.

Про це він сказав у заяві для преси у штаб-квартирі НАТО, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

НАТО висилає відразу 7 дипломатів з російської місії.

“Сьогодні я, за нашим спільним рішенням, відкликав акредитацію 7 дипломатів, а також відмовив у заявках на акредитацію ще трьох”, – заявив генсек.

За словами Столтенберга, в Альянсі діє обмеження на величину російської місії: РФ мала право акредитувати в штаб-квартирі до 30 співробітників. В НАТО вирішили, що цю кількість необхідно зменшити. “Максимальна кількість співробітників місії РФ зменшена на 10 осіб, до 20 осіб”, – заявив він, наголосивши, що це також є частиною дипломатичних санкцій проти РФ. Варто зауважити, що після аннексії Криму кількість співробітників місії РФ при НАТО вже було зменшено.

Зараз у постійному представництві Росії при НАТО акредитовано 14 дипломатів та 6 співробітників військової місії з дипломатичним статусом. Посади постпреда та головного військового представника – вакантні. Столтенберг не уточнив, хто саме підпадає під скорочення.

Як повідомлялося, за підсумками одночасного рішення із понад 20 країн будуть видворені понад 140 російських розвідників-дипломатів. Водночас, деякі держави,яких вважають “друзями Росії в ЄС” відмовляються висилати російських дипломатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *