Єврокомісія пообіцяла допомогу Україні у газовій суперечці з РФ

Європейська комісія допоможе Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу щодо транзиту газу.

Про це заявив глава Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі на брифінгу в Києві, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Ми допомагатимемо Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу. Також допомагатимемо Україні у проведенні переговорів щодо транзиту газу після завершення контракту між “Нафтогазом” і “Газпромом”, – сказав Рісторі. “Транзит важливий для України в частині доходів, але він важливий і для ЄС у контексті диверсифікації шляхів постачань”, – додав представник Єврокомісії. Раніше Єврокомісія заявляла про готовність брати участь та виступати посередником у процесі з врегулювання газової ситуації між Україною та Росією.

Як повідомлялося, Україна офіційно попередила Євросоюз про те, що Росія не дотримується своїх договірних зобов’язань щодо транзиту газу, а також відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу.  Нагадаємо, 1 березня ПАТ “Укртрансгаз” повідомив, що російський “Газпром” з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході до ГТС України, що відповідало хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Також  “Газпром” повернув “Нафтогазу” авансовий платіж, сплачений українською стороною в рамках виконання рішення арбітражу, і відмовився постачати газ за передоплатою. У Києві заявили, що вважають це відмовою виконувати арбітражне рішення. 3 березня російський “Газпром” заявив про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК “Нафтогаз України”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *