Рішуча відповідь: ЄС засудив порушення прав затриманого Абдуллаєва

Представництво ЄС незмінно засуджує будь-які порушення прав кримських татар, зокрема, це стосується стану здоров’я Узеіра Абдуллаєва.

Така заява з’явилась 30 квітня на сторінці представництва ЄС в Україні у Facebook
.

Представництво згадало заяву високої представниці ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні від імені ЄС щодо Криму та Севастополя від 16 березня 2018 року.

Зокрема,  заяві сказано про те, що грубі порушення прав кримських татар досі мають місце. Окмі того, Моґеріні  висунула вимогу гарантувати кримським татарам, українцям та усім іншим етнічним і релігійним спільнотам півострова можливість підтримувати і розвивати свої культури, традиції, освіту й ідентичність.

Євросоюз закликає до повного дотримання міжнародних стандартів прав людини на території півострова та підкреслює необхідність всебічно розслідувати нерозкриті справи щодо порушень прав людини, зокрема  примусові зникнення, тортури та вбивства.

Узеїра Абдуллаєва затримали 12 жовтня 2016 року у Криму, за сфабрикованим звинуваченням в участі у терористичній організації «Хізб ут-Тахрір». 10 квітня підконтрольний Кремлю «Верховний суд Криму» виніс рішення щодо продовження арешту до середини червня.

27 квітня в ході судового засідання Узеїр Абдуллаєв поскаржився на стан здоров’я і ненадання йому медичної допомоги в СІЗО. МЗС вимагає допустити до нього українських лікарів, адже за даними міністерства, Абдуллаєв перебуває у критичному стані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *