Україна позиватиметься до РФ у Морському арбітражі через Керченський міст

Позов України проти Російської Федерації через порушення конвенції із Морського права буде доповнений відомостями про незаконне будівництво російською стороною моста через Керченську протоку.

Інформацію оприлюднила спікер Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

У МЗС вважают, що відкриття мосту «жодною мірою не змінює статус Криму як невід’ємної частини території України, яка тимчасово окупована РФ».

“Звичайно, ця частина щодо Керченського мосту буде в нашому позові, який зараз розглядають у Морському арбітражі “Україна проти Росії” про порушення Росією Конвенції ООН з морського права”, – заявила Беца.

У лютому українська сторона подала свій меморандум в арбітражному провадженні проти РФ відповідно до Конвенції ООН із морського права, який підтверджує порушення РФ суверенного права України в Чорному та Азовському морях та в Керченській протоці.

Нагадаємо, 15 травня за президента РФ Владімір Путін урочисто відкрив автодорожню частину Керченського мосту.

Заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що жодні публічні вистави на тему будівництва Керченського мосту не змінюють факту протиправної окупації Криму.

В свою чергу Європейський союз розцінює будівництво мосту як чергове порушення суверенітету і територіальної цілісністі України.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *