Замість російських військових на Донбасі повинні бути миротворці- Волкер

На думку Волкера урегулювання конфлікту на Донбасі залежить від президента РФ.

Спецпредставник Держдепу США у справах України Курт Волкер впевнений, що миротворці ООН мають замінити російські війська на Донбасі.

Про це Волкер заявив у ході телефонного прес-брифінгу для журналістів, організованого з Брюсселя.

“На мою думку, що найважливіше повідомлення для Путіна – це бажання Європейців побачити нарешті  мир в Україні, вони хочуть бачити, що територія України відновлена до її законних кордонів, вони хочуть бачити впровадження Мінських угод. І це все в руках Росії. Нам потрібно, щоби Росія втілила це в життя”, – сказав Волкер.

Волкер зауважив, що зміна політики РФ щодо сусідніх держав залежить від рішення президента Путіна.

“Це рішення важливе і для самого Путіна. Для того щоб відбудувати стосунки з європейськими країнами та добитися скасування санкцій, які були запроваджені через бойові дії на сході України, саме він має робити кроки, спрямовані на врегулювання конфлікту”, – заявив Волкер.

При цьому він наголосив, що в Європі спостерігається значний рівень підтримки щодо розміщення миротворчих сил ООН під егідою ООН. “І якщо президент Путін серйозно погодиться на таку силу, не просто на захист спостерігачів на лінії розмежування, але на справжню миротворчу силу – я думаю, що ми зможемо побачити певний значний прогрес. Я думаю, що це головне повідомлення для президента Путіна”, – наголосив Волкер. При цьому він сказав, що не має жодної офіційної інформації від Кремля щодо того, покидає чи залишається на посаді представника Росії з переговорів стосовно України помічник президента Росії Владислав Сурков. “Росія має прийняти основоположне рішення, аби встановити мир на сході України. Забрати її війська і дозволити, щоби миротворча сила з мандатом ООН замінила їх. Я думаю, це є найкращим сподіванням, яке ми маємо. Тому ми робитимемо все можливе, щоби зберігати канали та діалог відкритим. Ми хочемо це врегулювати”, – сказав Волкер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *