Закликаємо Росію звільнити всіх незаконно затриманих громадян України, - Євросоюз і США на нараді ОБСЄ закликали РФ звільнити українських політв'язнів

Євросоюз і США підтвердили свою підтримку цілісності України, засудили агресію РФ в Україні, а також закликали Москву звільнити українських політв’язнів.

Про це під час виступів на церемонії відкриття двотижневої наради ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі у Варшаві заявили голови делегацій ЄС і США.

“Ми і надалі підтримуємо національну цілісність України і закликаємо всі сторони виконувати Мінські домовленості”, – заявив представник делегації ЄС.

Він висловив занепокоєння ситуацією в Криму, ставленням до нацменшин на півострові, особливо до кримських татар.

“Ми закликаємо Росію, щоб вона звільнила всіх незаконно затриманих і засуджених громадян України в Росії, зокрема Олега Сенцова”, – підкреслив голова делегації ЄС.

Він також зауважив, що Росія має вплинути на підконтрольні їм маріонеткові “республіки”, щоб вони також виконували свої зобов’язання.

Голова делегації США також закликав Росію звільнити Олега Сенцова та інших українських політв’язнів у РФ.

Представник США також наголосив, що санкції проти Росії діятимуть, поки Москва не виконає всіх зобов’язань у рамках Мінських домовленостей, а санкції, введені за окупацію Криму, поки Росія не поверне півострів Україні.

Москва має звільнити всіх українських політв’язнів, яких незаконно утримують на території Росії, зокрема Олега Сенцова, Романа Сущенка та інших, заявив голова української делегації, заступник глави МЗС України Сергій Кислиця під час виступу на церемонії відкриття двотижневої наради ОБСЄ у Варшаві.

“Ми занепокоєні здоров’ям Олега Сенцова, який вже 120 днів голодує на знак протесту проти сфабрикованих проти нього обвинувачень. Ми закликаємо всі країни-партнери підтримати заклик звільнити українських політв’язнів. Це стосується, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Романа Сущенка…”, – заявив під час свого виступу Кислиця.

Він нагадав, що понад чотири роки тому Росія розпочала воєнізовану агресію проти України, в якій вже загинуло понад 10 тис. осіб.

“Обстріли тривають і сьогодні”, – зауважив заступник глави МЗС України.

За його словами, Росія продовжує порушувати права людей на окупованих територіях.

Заступник глави МЗС України підкреслив, що на злочини Росії в Україні мають звернути увагу інші міжнародні інстанції, зокрема Міжнародний трибунал і інші інститути в Гаазі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *