ФСБ використовує сервіси «Google» для інформаційної війни проти України

Спецслужбами Російської Федерації активно використовуються розроблені компанією «Google» сервіси для ведення інформаційно-пропагандиської війни проти України, розміщуючи на них матеріали, які спрямовані на дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні, просуванню проросійських ідей та формування вигідної для Кремля суспільної думки.

Розроблені американською компанією інформаційні сервіси займають провідне місце в електронному інформаційному просторі. Корпорація «Google» створила та впровадила відомі у всьому світі глобальні сервіси YouTube, Gmail, Google Play та інші, якими, на сьогоднішній день, користуються сотні мільйонів людей на планеті. Адже недаремно, Єврокомісія оштрафовала «Google» на рекордні суми (самі високі штрафи в історії ЄС за порушення антимонопольного законодавства) за зловживання домінуючого положення на ринку ЄС.

Так, «Google» звітував, що співробітниками компанії викрито та заблоковано роботу близько 18 спеціально створених YouTube-каналів, через які розповсюджувалась політична реклама в інтересах Росії. Доступ до більше як тисячі відеороликів загальною тривалістю 43 години був заблокований.

За даними «Google» російські спецслужби витрачають сотні тисяч доларів на «рекламу» на їхніх ресурсах. «Рекламу» чітко розроблену і направлену на визначну аудиторію.

Слід пам’ятати, що з 2015 року сервери Google частково розміщуються в Росії, на площадках «Ростелекома». Що дозволяє російським спецслужбам безперешкодно отримувати доступ до персональних даних користувачів і більш ефективно готувати та використовувати пропагандистські матеріали, просувати в світ та Україну прокремлівські ідеї та ідеї «руського міру».

ФСБ не зупиняється на досягненому і продовжує посилювати контроль над інтернетом цього разу прикриваючись боротьбою з тероризмом.

«Для нас, професіоналів, давно очевидно, що кіберпростір має перебувати під контролем компетентних органів. Без цього гарантувати належне забезпечення інформаційної безпеки і успішно протистояти сучасним терористичним загрозам неможливо», – сказав Смирнов за підсумками засідання Ради регіональної антитерористичної структури (РАТС) Шанхайської Організації Співробітництва (ШОС) в Бішкеку.

Влітку 2018 року британська правозахисна організація Article 19 заявила в ООН про загрозу свободі користувачам інтернету в усьому світі з боку Росії. На думку організації, в Росії регулярно приймають закони, які суперечать міжнародним стандартам прав на отримання інформації та на таємницю приватного життя, а влада надає невиправданий тиск на інтернет-компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *