Україна першою заявила про використання російськими спецслужбами Facebook

Українські високопосадовці попереджали керівництво Facebook про використання російськими спецслужбами можливостей соціальної мережі та небезпеку створених ними фейкових сторінок ще до того, як Росію звинуватили у спробах втручання у вибори президента США.

В липні 2018 року засновник і керівник Facebook Марк Цукерберг в інтерв’ю виданню Recode розповів, що Росія намагалася втручатися у виборчий процес у США 2015-2016 років за допомогою соціальної мережі Facebook. За словами Цукерберга, до справи російського втручання причетна російська група хакерів, яка є частиною військової розвідки РФ.

Навесні 2015 року на зустрічі у штаб-квартирі Facebook модератор зачитав уголос запитання від президента України Петра Порошенка про те, чи відкриє соцмережа своє представництво в Україні. Тоді зал, де перебували молоді співробітники Facebook, наповнився сміхом.

Однак пропозиція від уряду була серйозною. Офіс у Києві, де працювали б люди, добре обізнані з політичною ситуацією в країні, могли би розв’язати проблему браку знань керівництва Facebook про російську інформаційну війну.

Напередодні виборів Росія готується до нової потужної маніпулятивної кампанії – fake news, спрямованої на підрив стабільності в Україні. Уже зараз провідні ІТ-компанії фіксують створення тисяч, десятки тисяч фейкових аккаунтів з російським корінням.

Немає жодного сумніву, що Москва не втратить жодної можливості, щоб дискредитувати здобутки українського народу, щоб посіяти зневіру серед громадян у завтрашньому дні та втому від європейського вибору.

Зрештою, після історії з можливим втручанням у вибори у США, Facebook запустив масштабні проекти аби не допустити масового використання соцмережі заради маніпуляцій. Але українські попередження, які лунали ще 2015 року, показують, наскільки гігант соціальних мереж був сліпим до шкідливого використання Facebook, особливо там, де ця мережа є неймовірно популярною, але де немає її фізичної присутності на місці.

Нарешті американська компанія Facebook відкрила вакансію менеджера, відповідального за публічну політику мережі в Україні.

Як зазначається в оголошенні на сайті мережі, “ми шукаємо спеціаліста, що відповідатиме за публічну політику, який зможе поєднувати пристрасть до інтернет-служб, таких як Facebook, з глибоким знанням політичної та регуляторної динаміки в Україні та переважно у всьому регіоні Східної Європи…”

В обов’язки такого працівника буде входити моніторинг законодавства та нормативних питань, що впливають на Facebook в Україні, а також консультації щодо політичних завдань. Зокрема, публічні презентації, співпраця зі ЗМІ та співробітництво у формуванні державної політики щодо ЗМІ.

Однак фахівець по Україні працюватиме в польському офісі у Варшаві.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *