Британія ініціює нові санкції у справі Скрипаля

Великобританія сподівається заручитися підтримкою нових санкцій з боку Франції та Німеччини.

Великобританія у справі отруєння Скрипалів домагається від країн Євросоюзу введення санкцій проти високопоставлених керівників Головного управління Генштабу Збройних сил Росії (колишня назва – ГРУ, Головне розвідувальне управління). Про це з посиланням на дипломатичні джерела повідомляє в п’ятницю, 9 листопада, The Times.

“Великобританія сподівається заручитися підтримкою нових санкцій з боку Франції та Німеччини. Необхідно, щоб міністри закордонних справ й інших країн протягом декількох тижнів схвалили замороження активів і заборону на поїздки названих високопоставлених російських шпигунів”, – йдеться в матеріалі.

Глава британського МЗС Джеремі Хант в жовтні обговорював перспективи введення санкцій з міністрами закордонних справ країн Східної Європи, включаючи Угорщину. Йдеться про “півдюжини” осіб, причетних до отруєння в Солсбері колишнього агента ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, зазначає видання.

Список фігурантів списку санкцій, як очікується, буде опублікований “наступного місяця”. Він, як зазначає газета, може стати першим офіційним підтвердженням осіб двох головних підозрюваних, прізвища яких прозвучали в розслідуванні міжнародної групи Bellingcat, – Олександра Мішина та Анатолія Чепіги.

Зараз в офіційно опублікованих Великобританією матеріалах вони згадуються як співробітники ГРУ Олександр Петров і Руслан Боширов. Bellingcat стверджує, що під цими іменами ховаються співробітники військової розвідки, Герої Росії Мишкін і Чепіга.

За словами члена комітету у закордонних справах палати представників, консерватор Боба Сілі, під санкції повинні потрапити вищі керівники організації.

Раніше в Держдепартаменті США анонсували введення додаткових санкцій стосовно Росії, оскільки Москва не надала обґрунтованих гарантій, що не використовуватиме хімічну зброю після інциденту в британському Солсбері.

Перший пакет американських санкцій проти Росії у справі Скрипалів був введений 27 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *