Американський газ. Коли США почнуть поставки в Україну

 Міністр енергетики США розповів, як Україна може стати енергонезалежною

Держава з енергетичним потенціалом

Громадяни Європи та, зокрема, України не повинні стати заручниками постачання енергоресурсів з одного джерела, заявив міністр енергетики США Рік Перрі. З офіційним візитом він приїздив до України. Перрі наголосив, що США готові сприяти енергетичній незалежності України. Адже США сьогодні займають перше місце в світі за виробництвом нафти й газу.

США не можуть протидіяти побудові російських потоків газу

У Сполучених Штатах вважають Україну державою з великим потенціалом у сфері енергетики. Україна, за словами міністра Перрі, може стати європейським Техасом. Штат Техас багатий на природні ресурси і є найбільшим сільськогосподарським та промисловим штатом в США. Штат є головним постачальником нафти в країні.

Американський посадовець провів перемовини з українським прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом та повідомив, що українські надра та американські технології можуть дати серйозний економічний ривок для обох країн.

Американський міністр енергетики Рік Перрі заявив, що США допоможуть Україні диверсифікувати джерела постачання ядерного палива та утилізації ядерних відходів.

Прем’єр Володимир Гройсман зауважив, що під час енергетичної війни з РФ саме допомога США стала надзвичайно важливою.

Азійський ринок

Експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев скептично ставиться до таких заяв, адже вважає, що найближчим часом не варто очікувати суттєвих кроків США у сприянні збільшення видобутку вуглеводнів в Україні або протидії будівництву газогонів в обхід України.

Водночас він наголошує, що протидіяти побудові російських потоків США не в змозі, бо треба тоді запроваджувати санкції проти транснаціональних компаній і тим самим протидіяти власним інтересам. Експерт також не виключає, що США можуть і будуть конкурувати в Європі з Росією як постачальник енергоресурсів.

“У найкращому випадку інфраструктуру, яка зможе забезпечити вкраплення американського сланцевого газу, вдасться закінчити десь після 2020 року. Саме тоді можуть початися не тестові постачання, як зараз, а досить суттєві постачання американського скрапленого газу на європейський континент. Але найбільш привабливим ринком для амеркианських постачань є азійський ринок”, – сказав Рябцев.

Україна і США підпишуть протокол про співпрацю в ядерній безпеці, анонсував міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *