У Вашингтоні обіцяють продовжити санкційний тиск на Москву

Помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Аарон Уесс Мітчелл у четвер заявив, що Вашингтон продовжуватиме чинити тиск на Москву, щоб російська сторона припинила “агресію в Україні”.

“Держсекретар Помпео дав чітко зрозуміти ще влітку в заяві щодо Криму про те, що США продовжуватимуть застосовувати заходи проти Росії доти, доки Москва повністю не виконає мінські угоди і доки не поверне контроль над Кримом Україні”, – сказав він на засіданні Ради глав МЗС країн ОБСЄ в Мілані.

А.У.Мітчелл також закликав Росію звільнити затриманих 25 листопада в районі Керченської протоки українських моряків і повернути Україні її кораблі.

“Ми закликаємо Росію припинити її агресію в Україні, звільнити затриманих моряків і судна, повернути контроль над Кримом Україні і припинити утиски неозброєних цивільних спостерігачів ОБСЄ”, – зазначив він.

25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники із застосуванням зброї затримали три кораблі ВМС України. Кілька українських моряків отримали поранення. У зв’язку з інцидентом в Росії порушено справу за частиною 3 статті 322 Кримінального кодексу РФ (незаконний перетин державного кордону).

У Києві назвали дії російських прикордонників неправомірними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *