Сенат Чехії вимагає від Європейської ради зайняти чітку позицію щодо агресії РФ у Керченській протоці

Сенат Чехії ухвалив резолюцію із засудженням російської агресії проти ВМС України у Керченській протоці, назвавши поведінку Кремля грубим порушенням норм міжнародного права.

Про це повідомляється у Twitter українського посольства у Чеській Республіці.

“Сенат Чехії засудив застосування РФ сили у Керченській протоці, назвав блокування РФ судноплавства грубим порушенням норм міжнародного права, і закликав до поваги територіальної цілісності і суверенітету України та звільнення всіх захоплених моряків і суден”, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим сенатори зажадали від Європейської ради зайняти чітку позицію з цього питання, передає Іrozhlas.cz.

“Європейська рада має зайняти чітку позицію щодо застосування сили у Керченській протоці, адже дестабілізація європейського сусідства ставить під загрозу весь Європейський Союз”, – зазначається у прийнятому документі.

Нагадаємо, 25 листопада у районі Керченської протоки російські силовики незаконно захопили два українських катери Бердянськ і Нікополь, а також рейдовий буксир Яни Капу, що слідували у порт Маріуполя.

На борту українських суден перебували 24 військовослужбовців ВМС ЗС України.

ФСБ звинуватила українських моряків у “небезпечних маневрах” під час заходу у “закриту акваторію територіального моря РФ”.

У свою чергу Україна ці звинувачення відкидає, заявляючи, що вони діяли у межах закону.

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Росія атакувала і захопила українські військові кораблі у міжнародних водах Чорного моря.

Після подій у Керченській протоці президент України Петро Порошенко ввів військовий стан на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Луганська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Чернігівська, Херсонська, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *