Янукович не каже, у якому статусі живе у Росії

Екс-президент України Віктор Янукович заявив, що наразі він може поїхати у будь-яку країну світу.

Про це він заявив на прес-конференції у Москві.

Янукович додав, що “вільно пересувається по території Росії”. Також, він стверджує, що його немає “ніде ні в яких банках даних Інтерполу”, і тому він може виїжджати до будь-якої країни світу. “Ніяких проблем (з цим — ред.) у мене нема”, – сказав Янукович.

Водночас він не відповів на питання про те, на якій юридичній підставі він перебуває на території Росії.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков також не зміг відповісти журналістам, на якій підставі Янукович довго перебуває на території РФ, з огляду на те, що міграційне законодавство передбачає лише 90-денний термін безвізового перебування. “Питання цікаве, мені потрібно уточнити”, – сказав він, додавши, що не думає, що на Януковича поширюється відповідна норма закону.

Як повідомлялось, Оболонський суд Києва 24 січня визнав винним Януковича у державній зраді та засудив до 13 років позбавлення волі – строк відбування покарання рахуватиметься з часу його затримання. Суд також постановив стягнути з Януковича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561, 20 грн та залишити без зміни накладений в межах провадження арешт на майно. Оголошення вироку тривало близько 8 годин.

Генеральний прокурор Юрій Луценко пізніше заявив, що ГПУ не подаватиме апеляцію на вирок Януковичу за держзраду, аби зосередитись на інших його злочинах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *