Столтенберг: у НАТО є багато інструментів для євроатлантичної інтеграції України

Генеральний секретар НАТО уникнув відповіді на запитання щодо можливості для України приєднатися цього року до Програми розширених можливостей НАТО чи навіть отримати ПДЧ, натомість заявивши, що в Альянсу є “багато інструментів для сприяння євроатлантичній інтеграції України”.

Відповідне запитання Єнсу Столтенбергу поставили у четвер в Брюсселі, де він представляв свій щорічний звіт, повідомляє “Європейська правда”.

“Коли йдеться про Україну, у нас вже є чимало різних інструментів”, – сказав генсек, перелічивши їх: це і Річна національна програма, і Комісія Україна-НАТО, і різні партнерські заходи.

“У нас вже є багато інструментів, які ми використовуємо для зміцнення партнерства, і щоб допомогти Україні рухатися шляхом євроатлантичної інтеграції”, – наголосив генсек, не згадуючи у своїй відповіді ні про Програму розширених можливостей НАТО для України, ні про ПДЧ.

Водночас у звіті генсека НАТО підтвердило перспективу членства України в Альянсі. “У світлі знову заявлених Україною прагнень стати членом НАТО союзники також підтримують свої рішення, ухвалені на Бухарестському й наступних самітах”,  – сказано у розділі “Відкриті двері НАТО”, де викладені ухвалені на брюссельському саміті рішення Альянсу.

У розділі звіту “Допомога Україні” сказано, що на тлі незаконної анексії Криму Росією НАТО активізувало політичну та практичну підтримку України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *