Європейський комісар з прав людини планує відвідати Крим

У Криму поставили правозахисниці умову і вимагали узгодити візит з російською владою.

 Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович планує відвідати анексований Крим. Про це вона у вівторок, 12 червня, повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Втім, вона зазначила, що остаточно цей візит ще не підтверджений. “У зв’язку з деякими заявами, які поширюються у засобах масової інформації та мережі з приводу мого візиту до Криму, я хочу підкреслити, що я дійсно планую вирушити до Криму, але поки це ще необхідно підтвердити”, – сказала Міятович. За її словами, “існує багато питань, які повинні бути роз’яснені для того, щоб я могла виконувати правозахисну діяльність на півострові”. Своєю чергою, перший віце-спікер так званого “кримського парламенту” Юхим Фікс заявив РІА Новости, що будуть раді візиту Міятович, проте вимагають об’єктивних і неупереджених висновків, а також щоб її візит до Криму був узгоджений з МЗС РФ. 

“Якщо комісар Ради Європи приїде до Криму офіційно, узгодивши свій візит з МЗС РФ, то ми будемо тільки це вітати. Нехай приїжджає і подивиться. Але є одна умова – висновки за підсумками візиту комісаром повинні бути зроблені об’єктивні і неупереджені, які відповідають реальній ситуації в Криму”, – сказав Фікс.

Нагадаємо, боснійка Дуня Міятович стала комісаром Ради Європи з прав людини навесні минулого року. Як відомо, Європейський суд з прав людини розглядає “кримський” позов України проти Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *