[multilanguage_switcher]

Підписання угоди збільшить інвестиції турецьких компаній в Україні, особливо в період, коли країна так сильно потребує економічного підйому. Про це заявив голова Ради директорів Асоціації турецьких бізнесменів в Україні (TUİD) Бурак Пехліван.

Голова Ради директорів Асоціації турецьких бізнесменів в Україні (TUİD) Бурак Пехліван заявив: “Підписання угоди збільшить інвестиції турецьких компаній в Україні, особливо в період, коли країна так сильно потребує економічного підйому.”

Пехліван  виступаючи  на українському національному форумі, організованому МЗС України спільно з Міжнародною торговою палатою нагадав, що переговори в напрямку створення зони вільної торгівлі між Туреччиною і Україною почалися в 2007 році.

Пехліван зазначив, що понад 600 турецьких фірм уже інвестували кошти в Україну. Незважаючи на економічний спад, який тривав два роки, турецькі компанії продовжують свою діяльність і інвестиції в Україні. Бізнесмен сказав:

«Чесно кажучи, інвестиції Туреччини в Україні досить великі, разом з тим експорт України в Туреччину теж великий. Ринок збуту в  Туреччині займає  для країни друге місце після Росії. Україна вже багато років здійснює з Туреччиною торгівельні відносини у великих обсягах. За останні 15 років торгівля з Туреччиною принесла прибуток більше ніж 33 млрд доларів. Не зважаючи на це, наша країна не входить навіть в 10 країн, які найбільше експортують свій товар в Україну. Проте це неправильно і так не буде, оточний обсяг торгових відносин між двома країнами, трохи нижчий за потенціал. Поштовхом для зростання співпраці стане невідкладне підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі. Нинішня геополітична і політична ситуація як не можна сприятлива для цього».

Пехліван наголосив, що в турецьких компаніях швидко приймаються рішення, оскільки керують ними напряму власники. Через це зробити в Україні інвестицію легко.

«Включаючи такі галузі як легка промисловість, лісовиробництво та харчова прмисловість не є далекою імовірність створення 100% секторів виробництва турецькими інвесторами в Україні. Через те, що не підписана угода про вільну торгівлю існує митний збір, тому жоден турецький інвестор не збільшить кількість перевезення сировини чи напівфабрикатів з Туреччини в Україну для місцевих секторів виробництва  або для перевезення готових виробів звідси в Туреччину. Підписання угоди збільшить інвестиції турецьких компаній в Україні, особливо в період, коли країна так сильно потребує економічного підйому.” – сказав Бурак.

Оригінальний текст : http://www.haberler.com/turkiye-ukrayna-serbest-ticaret-anlasmasi-8768936-haberi/