[multilanguage_switcher]

Реакція міжнародної спільноти на організацію Російською Федерацією на території тимчасово окупованих нею Автономної Республіки Крим та м.Севастополь виборів до Державної Думи Федеральних Зборів РФ

Речник Держдепартаменту США заявив, що Сполучені Штати Америки не визнають законності проведення і не будуть визнавати результатів виборів до Держдуми РФв окупованому Росією Криму. Позиція США по Криму чітка: півострів залишається невід’ємною частиною України. Кримський пакет санкцій проти Росії залишатиметься в дії допоки РФ не поверне контроль над Кримом Україні.

Офіційний представник  МЗС Франції наголосив, що Франція не визнає ні законність організації, ні результати голосування, що відбулося на території окупованого Криму 18 вересня.Позиція французького керівництва чітка та послідовна: разом з ЄС та усім міжнародним співтовариством Франція не визнає незаконну анексію Криму.

Таку ж позицію викладено у заяві Європейської служби зовнішньої діяльності щодо виборів до Державної Думи РФ.

Із заявами щодо невизнання легітимності виборів в Державну Думу РФ на території тимчасово окупованого Криму виступили також офіційні представники Канади, Чехії, Латвії, Румунії, Норвегії та Швеції.

МЗС України оприлюднило заяву щодо визнання нелегітимними виборів до Державної Думи Федеральних Зборів РФ на тимчасово окупованій території України

Міністерство закордонних справ Французької Республіки:

Витяг із брифінгу заступника речника МЗСМР Франції 19 вересня 2016 року

Питання: Чи визнаєте ви легітимність парламентських виборів, які Росія провела в Криму?

 Відповідь: Франція не визнає ані легітимність організації, ані результати голосування, яке відбулось в Криму 18 вересня цього року. Наша позиція чітка і незмінна: як Європейський Союз і вся міжнародна спільнота, Франція не визнає незаконної анексії Криму.

 

Міністерство закордонних справ Чеської Республіки:

У неділю 18 вересня в Російській Федерації відбулися вибори до нижньої палати Федеральних Зборів – Державної Думи. Вибори пройшли в т.ч.  в Криму, який був з грубими порушеннями міжнародного права відірваний від України і приєднаний до Росії.

Чеська Республіка, відповідно до політики Європейського Союзу, не визнала і не визнає незаконне приєднання Автономної Республіки Крим і Севастополя до Російської Федерації. У зв’язку з цим, Міністерство закордонних справ Чехії вважає, що інсценізовані Росією “парламентські вибори” в Криму є незаконними і не визнає їх результати. Члени Державної Думи Росії, “обрані” в Криму, не будуть вважатися депутатами російського парламенту.

Міністерство закордонних справ Румунії:

«Міністерство закордонних справ не визнає законність парламентських виборів у Криму до Державної Думи Російської Федерації.

Міністерство закордонних справ не визнає законність парламентських виборів у Криму до Державної Думи Російської Федерації, які відбудуться 18 вересня 2016 року. Міністерство закордонних справ знову підтверджує підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і в черговий раз нагадує, що Румунія не визнає незаконну анексію Російською Федерацією Криму та міста Севастополь».

http://www.mae.ro/node/38404

Штефан Шеннах, Голова моніторингового комітету ПАРЄ:

Новий склад російського парламенту не може забезпечити країні “гарне майбутнє” – так у розмові з DW прокоментував результати виборів до Держдуми Росії голова моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), соціаліст Штефан Шеннах (Австрія). Він нагадав, що російська влада не запросила моніторингову місію ПАРЄ спостерігати за парламентськими виборами. “Але ми вже знаємо їхні результати, і вони не є гарним майбутнім для Росії”, – сказав Шеннах. За його словами, те що “лише один справжній політик-опозиціонер виграв вибори до Держдуми, – не нормально”.

Шеннах також заявив, що ПАРЄ “не приймає вибори”, які пройшли на території анексованого Росією Криму. “Якщо ми не можемо в’їхати на територію Криму, підготувати свій звіт, то, вибачайте, але ніхто не може визнати те, що там відбулося”, – сказав політик. Він також нагадав, що як голова комітету звертався із закликом до російської влади надати змогу місії ПАРЄ відвідати Крим, але відповіді так і не отримав.

 

Найбільша політична група Європейського парламенту – група Європейської народної партії – засудила проведення виборів в Держдуму Росії на території українського Криму і закликала утриматися від них

Відповідна заява від імені заступника президента групи Яцека Саріуша-Вольського та заступника голови підкомітету з питань безпеки та оборони Яроміра Схетини розповсюджена у п’ятницю в Брюсселі.

«Ми засуджуємо рішення провести російські парламентські вибори на території України. Російська Федерація, порушуючи територіальну цілісність України, в черговий раз не виконує норми міжнародного права», – йдеться в заяві. Політики вказали, що Європарламент неодноразово закликав Росію поважати суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України. Остання резолюція з цього приводу була ухвалена у травні 2016 року.

«Крим є невід’ємною частиною України. Відновлення контролю Україною над півостровом є попередньою умовою для відновлення відносин між Росією і ЄС та для призупинення санкцій», – наголосив Саріуш-Вольський.

У свою чергу Я.Схетина зауважив, що в групі цінують той факт, що спостережна місія ОБСЄ не буде діяти в Криму. «Росія не тільки окупувала частину України, але також серйозно порушує основні права кожної групи, яка протистоїть російській анексії, особливо кримських татар. Їхнє становище стає нестерпним, вони зазнають жорстокого поводження і переслідування з боку російської влади», – вказав депутат ЄП. Він нагадав, що Меджліс був проголошений незаконним, а цивільні права кримських татар необхідно захищати. «На цьому тижні наша група вирішила продемонструвати свою підтримку і солідарність з кримськими татарами і висунула провідного представника кримських татар і колишнього радянського дисидента Мустафу Джемілєва на премію Сахарова за свободу думки», – додав Я.Схетина. (ПУ при ЄС)

 

Депутати Європейського Парламенту надіслали листа Ф.Могеріні проти російських “виборів” у Криму:

Проведення Росією так званих виборів до Державної думи на території окупованого українського Криму є черговим цинічним порушенням територіальної цілісності України.

Про це йдеться у листі, який підписали 46 депутатів Європарламенту, до Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні.

«Ми пишемо вам, щоб привернути увагу до так званих виборів до Державної думи, які Москва планує організувати у Криму – регіоні України, який був нелегально окупований і анексований Росією у 2014 році. Ці «вибори» є черговим нелегальним актом порушення територіальної цілісності України», – наголосили депутати Європарламенту.

У листі відзначається, що цей факт є додатковим підтвердженням необхідності продовжити політику санкцій проти РФ.

У Європарламенті також наголосили про свою позицію жодним чином не визнати чотирьох депутатів, обраних за мажоритарними округами у Криму та місті Севастополі. (ПУ при ЄС)

 

Freedom House:

У відповідь на проведення Росією виборів до Держдуми в незаконно анексованому Криму, Freedom House опублікувала таку заяву:

«Вибори, що пройшли в Росії, а також в окупованому нею Криму, не легітимізують російську владу на українській території», – сказав Роберт Герман, віце-президент з програм надання допомоги в надзвичайних ситуаціях і багатосторонніх ініціатив.

«Це «голосування» було яким завгодно, але тільки не вільним і справедливими. Мешканці Криму не могли вирішувати ні хто виграє вибори, ні хто стане начебто їхніми представниками» – додав він.

https://freedomhouse.org/