[multilanguage_switcher]

Нещодавно посол України в Китаї Олег Дьомін давав прес-конференцію, на якій обговорили міжнародні відносини двох країн, торгово-економічне та культурне співробітництво, досягнення України й поточну політичну ситуацію в державі.

«Наразі триває вже п’ятий рік всеохоплюючого стратегічного партнерства між Китаєм та Україною. Співпраця між двома країнами вийшла на етап швидкого розвитку, збільшується політична довіра та обсяги взаємовигідної роботи.  Співпраця в торгово-економічній та культурній сферах вже досягла позитивних результатів, наприклад, кількість українських студентів, які приїжджають в Китай на навчання, збільшилась на 35%; кількість китайських бізнесменів, які мають робочу візу в Україну, зросло на 50%. Народи обох країн поважають один одного, історично між ними не виникало жодних серйозних політичних, економічних або регіональних суперечок. Сподіваємося, що відносини між Китаєм та Україною й надалі поглиблюватимуться, подальші плани співробітництва реалізуються й принесуть конкретні результати».

Україна є четвертим за обсягами торговельним партнером Китаю серед країн СНД. Китай є другим найбільшим партнером України серед країн Азії. Згідно зі статистичними даними української митниці, у першому півріччі 2016 року загальний обсяг торгівлі між Китаєм та України становив 310.8 млрд доларів, що складає 9.17% від ВВП України, що свідчить про значне зростання.

«Торгівля між двома країнами має позитивну динаміку. Варто підкреслити, що Китай та Україна можуть співпрацювати у широкому спектрі галузей. У сфері сільського господарства та харчової промисловості торговельний обмін між державами суттєво зріс. Минулого року Китай імпортував з  багато українського рису та олії. Враховуючи те, що жителям Китаю подобається європейське м’ясо, молочні продукти, солодощі тощо, ми плануємо розширити асортимент експортної продукції в Китай. Завдяки виправденій ціні та якості продуктів Україна є третьої країною-виробником харчових продуктів та найбільшим виробником меду у світі».

Співробітництво з Україною у галузі високих технологій, особливо електроприладів, означає європейський ринок без мита. А у сфері авіації, зокрема в аеробудівництві, українські технології та китайський ринок чудово доповнюють один одного. Найбільшийвиробник літаків «Антонов» постійно співпрацюють з Китаєм.

«Я вважаю, що взаєморозуміння є необхідною умовою для початку співпраці. Відкриття інституту Конфуція є суттєвим результатом. Також ми плануємо заснувати  в лінгвістичних коледжах Пекіна, Даляня, Тяньцзіня та Шанхая центри вивчення української мови. Україна мирна і красива країна, сподіваюся, що більше китайців матиме можливість поїхати до неї подорожувати», – підкреслив посол.

Посилання на оригінальне джерело : http://intl.ce.cn/sjjj/qy/201610/14/t20161014_16766591.shtml