Держсекретар США Рекс Тіллерсон захищатиме український інтерес у діалозі з Росією, а Сполучені Штати можуть стати учасниками Нормандського формату.

Новиною поділився міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який зараз перебуває у США з робочим візитом.

Він відмітив, що Тіллерсон добре обізнаний щодо деталей агресії РФ проти України. Так, Клімкін та Тіллерсон обговорили декілька варіантів розв’язання конфлікту на сході України.

Клімкін також розповів про можливість долучення США до переговорів у Нормандському форматі, але міністр підкреслив, що важливим є не кількість сторін-учасників, а ефективність переговорного процесу.

Сьогодні ввечері планується зустріч Тіллерсона з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим щодо українського та сирійського питання.

Українських представників не залучили до участі у переговорному процесі, але натомість США обіцяли захищати інтереси України.

“Він не лише усвідомлює загальний сенс нашої позиції, але й розумієдеталі. Зараз справа за тим, щоб він повпливав на Лаврова, і я дуже сподіваюся, що він зможе це зробити… Ми обговорили деталі у телефонній розмові , можливо, варто буде зустрітися за результатами останніх контактів з російською стороною”, – поділився Клімкін.