АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Посольство США закликало РФ припинити бойові дії на Донбасі

Бойові дії в Донбасі, незважаючи на підписи окупантів під домовленостями про перемир’я, не припиняються, підкреслили американські дипломати

Росія повинна виконувати свої зобов’язання за угодами, які досягнуті на переговорах в Мінську, і “негайно припинити бойові дії” проти України на Донбасі. Про це йдеться в заяві посольства США в Києві з нагоди річниці перших мінських угод.

“У цей день, чотири роки тому, був підписаний мінський протокол з метою встановлення миру в східній Україні. Але бойові дії ніколи не припинялися, загрожуючи життю і добробуту невинних українців”, – підкреслили американські дипломати, поставивши хештеги # Peace4Ukraine #UkraineNotForgotten.

Реакція МЗС РФ на таку заяву зовнішньополітичного відомства США відсутня.

Перші мінські угоди, які були укладені 5 вересня 2014 року, також називають “мінським протоколом”.

Це документ про тимчасове перемир’я на сході України, підписаний в столиці Білорусі. Підписанти – колишній президент Леонід Кучма (від України), посол РФ в Україні Михайло Зурабов і представник ОБСЄ Хайді Тальявіні. Також на папері поставили автографи на той час ватажки створених Росією в Донбасі терористичних організацій ЛНР / ДНР Ігор Плотницкий і Олександр Захарченко, відповідно.

Протокол дав лише невеликий перепочинок: з початком 2015 го окупанти знову пішли на масштабне загострення, що призвело до появи 12 лютого того ж року других – більш відомих мінських угод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close