Головне в Україні

9-а річниця воєнного вторгнення РФ в Грузію. Ми не забудемо!

8 серпня відзначається 9-а річниця російського воєнного вторгнення в Грузію, що називають п’ятиденною війною.

Це перша відкрита воєнна агресія із серії наступних загарбницьких воєн путінської Росії, на яку світова спільнота не зреагувала вчасно і як належить. Через мовчазну стурбованість та бездіяльність надалі реалізувалися нові авантюри Кремля: загарбання Криму та розв’язання війни на сході України, збройна підтримка злочинного режиму Асада в Сирії.

Не зважаючи на припинення вогню, війна в Грузії не закінчилася, вона тільки змінила форму. Нині під контролем російських окупантів понад 20% території Грузії, і ця цифра збільшується щодня, бо Росія, порушуючи всі договори і норми міжнародного права, цілеспрямовано продовжує політику повзучої окупації, викрадає і вбиває мирних громадян.

У переддень 9-ї річниці російської агресії проти Грузії міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm повертається до цієї теми. Хронологія тих недалеких подій показана в публікації відомого грузинського блогера Giorgi Cyxymu Jakhaia — З чого почалася російська воєнна агресія проти Грузії у серпні 2008.

Серед матеріалів про Грузію, опублікованих на сайті нашої спільноти, слід виділити дослідження проекту damoukidebloba, також дані інших джерел, що розбивають брехливість російської пропаганди:

 • Російські “миротворці” у серпневій війні 2008 року (від 29.10.2015)
 • Наслідки російської воєнної агресії проти Грузії в 2008 році – Інфографіка (від 05.11.2015)
 • Стерті кордони Грузії в результаті російської окупації. Продовження повзучої агресії РФ (від 06.11.2015)
 • Війна 08.08.08. 8 років потому (від 06.08.2016)

Крім цього, InformNapalm провів низку власних OSINT-розслідувань, щоб виявити російських військовослужбовців, які брали участь в агресії РФ проти Грузії у серпні 2008 року і причетні до воєнних злочинів та етнічних чисток. Слід згадати такі розслідування:

 • Покаяння псковського десантника (від 18.11.2015). У публікації представлено групу російських десантників 104-го полку ПДВ із Пскова, які брали участь в агресії проти Грузії в 2008 році. У розслідуванні фігурують 19 російських воєнних злочинців, з них 8 ще служать у ЗС РФ, а також зафіксована участь 6 з них у неоголошеній війні РФ проти України;
 • Династія російських воєнних злочинців. Біографія окупанта (від 22.07.2016). У матеріалі представлено російську офіцерську династію Штонденків: батько – полковник Юрій Штонденко, «ветеран» російського вторгнення в Грузію в 2008 році, на той час був в авангарді сил вторгнення в ранзі заступника командира 42-ї дивізії; син – старший лейтенант Володимир Штонденко, військовослужбовець 7-ї російської окупаційної військової бази в Абхазії;
 • Кар’єрний ріст містера «Бонда»: від окупованого Цхінвалі до окупованого Криму (від 01.03.2016) – публікація про російського офіцера Євгена Желєзкіна, учасника серпневої війни 2008 року. Желєзкін донедавна був військовослужбовцем окупаційної російської військової бази в Цхінвальському регіоні Грузії, а тепер переведений у Берегові війська Чорноморського флоту РФ в окупованому Криму.

З інших матеріалів InformNapalm слід нагадати публікації, які показують цинічність і підлість російських окупантів, що позують на фоні знищених ними грузинських сіл, а також публікації з висвітленням фактів вандалізму та методів ведення безчесної війни:

 • “Російський світ”: ексклюзивне відео збочених розваг російських воєнних злочинців в околицях Горі (від 03.11.2015)
 • “Місцеві ми” – про те, як російські окупанти пускають корені на чужій землі (від 13.11.2015)
 • Російські інтервенти розстрілюють у повітрі пілота, який катапультувався, Грузія 2008 рік. ВІДЕО (від 01.12.2015)
 • “Російський світ”: погляд з Космосу (від 09.07.2016)

Атмосферу та емоції тих серпневих днів 2008 року найбільш реально передає робота російського документаліста Андрія Некрасова – фільм «Уроки російської».

 

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close