АктуальноВсі новиниСвіт

В ООН відхилили резолюції США і РФ щодо Венесуели

На засіданні Ради Безпеки ООН по черзі відхилили проекти резолюцій США і Росії щодо ситуації у Венесуелі.

Рада Безпеки ООН на засіданні в четвер, 28 лютого, відхилила проекти резолюцій США і Росії щодо Венесуели. Про це повідомляє Reuters.

Зазначено, що Росія і Китай наклали вето на підготовлену США резолюцію, яка закликає до проведення вільних і справедливих президентських виборів у Венесуелі і безперешкодного доступу до допомоги.

Відомо, що текст США зібрав щонайменше дев’ять голосів, що призвело до подвійного вето, тоді як Південна Африка також проголосувала проти. Три країни утрималися.

“Голосуючи проти цієї резолюції, деякі члени цієї ради продовжують захищати Мадуро і його поплічників і продовжують страждання венесуельського народу. Ця штучна криза поширилася далеко за межі Венесуели і загрожує дестабілізувати регіон”, – заявив спецпредставник США щодо Венесуели.

Незабаром проект резолюції Росії також не підтримали: тільки чотири члени ради проголосували за нього, четверо утрималися, решта були проти.

Як повідомлялося, 23 січня спікер Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели. Його підтримали США, ЄС і ряд інших країн регіону та світу.Опозиція Венесуели 23 лютого спробувала ввезти у країну гуманітарну допомогу. Під час її доставки на кордоні з Колумбією відбулися зіткнення з венесуельськими силовиками і були спалені три вантажівки з гуманітарними товарами. За даними МЗС Колумбії, постраждали близько 300 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close